صادرات ۳۲ میلیون دلار کالا از اردبیل/ ۲۳ درصد کاهش داشته ایم

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: طی پنج ماهه اول امسال بیش از ۳۲ میلیون و ۵۱۱ هزار دلار کالا از گمرکات این استان صادر شده است.

اردبیل نیوز،  ارژنگ عزیزی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان اردبیل افزود: این رقم در مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۲ میلیون و ۱۹۱ هزار دلار بوده است که نشان می دهد در زمینه ارزش صادراتی ۲۳ درصد کاهش داشته ایم.

وی وزن صادرات استان در این مدت را ۵۱ میلیون و ۸۴۳ هزار تن اعلام کرد و افزود: صادرات استان از نظر وزن نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۵۴ میلیون و ۸۶۵ هزار تن بوده است، کاهش شش درصدی را نشان می دهد.

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیب زمینی، مصنوعات پلاستیکی، جوجه یک روزه، ماهی زنده و روکش ام.دی. اف از مهمترین کالاهای صادر شده در طی این مدت بوده است.

معاون برنامه ریزی استاندار اردبیل در این جلسه با تاکید بر اینکه بر لزوم عملیاتی کردن برنامه حوزه تجارت خارجی استان جهت توسعه صادرات غیرنفتی تاکید کرد و یادآور شد: با رعایت ملاحظات قانونی می توان زمینه توسعه صادرات و اقتصاد را در استان فراهم آورد.

سیدحامد عاملی با بیان اینکه این استان در تمام حوزه های فرهنگی، گردشگری، صنعت و کشاورزی توانمندی صادرات محصولات متنوع و پرحجم را دارد، تصریح کرد: یکی از راه های توسعه اقتصادی استان برپایی نمایشگاه در کشورهای هدف صادراتی برای شناساندن قابلیت ها و پتانسیل موجود استان است.

وی متذکر شد: برگزاری نمایشگاه ها در کشورهای هدف صادراتی رشد و توسعه صادرات غیرنفتی، اشتغال پایدار و معرفی کالاهای تولیدی و همچنین توسعه روابط تجارت خارجی استان اردبیل را فراهم می کند.

معاون استاندار اردبیل عنوان کرد: برای افزایش صادرات باید کیفیت را ارتقا دهیم و اگر در توسعه صادرات موفق عمل کنیم و در بازارهای کشورهای دیگر سهم بزرگی داشته باشیم باید در ارتقای کیفیت تولیدات تلاش بیشتری داشته باشیم.

خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید