صادرات چمدانی در اردبیل امسال به ۳۱۴۹ تن رسید

مدیرکل گمرکات استان اردبیل گفت: امسال آمار صادرات چمدانی همراه مسافر در استان در مجموع سه هزار و ۱۴۹ تن کالا به ارزش چهار میلیون و ۹۱۴ دلار بوده که از لحاظ وزنی دو درصد و از لحاظ ارزش یک درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی گمرکات استان اردبیل، علی‌اصغر عباس‌ زاده گفت: در ۱۱ ماه گذشته ۱۴۷ هزار و ۵۲۳ تن کالا به ارزش ۹۲ میلیون و ۱۵۸ هزار دلار از گمرکات این استان صادر شد.

مدیرکل گمرکات استان اردبیل گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی ۱۵ درصد و از لحاظ ارزشی پنج درصد افزایش یافته است.

وی عمده‌ترین کالاهای صادراتی را سیب زمینی ، مصنوعات پلاستیکی، میوه‌های تازه، بیسکویت، انواع نان شیرینی و سنگ ساختمانی ذکر کرد.

عباس‌زاده میزان واردات قطعی گمرکات استان در این مدت را ۲۸ هزار و ۶۵۳ تن کالا به ارزش ۵۰ میلیون و ۷۰۸ هزار دلار ذکر کرد که این میزان هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۴۲ درصد و از نظر ارزش ۳۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی عمده‌ترین کالاهای وارداتی را ماشین آلات، سواری مازاراتی، مشتقات کائوچو، لاتکس، کنجاله پنبه دانه و گوسفند زنده ذکر کرد.

عباس‌زاده اظهار کرد: امسال آمار صادرات چمدانی همراه مسافر در استان در مجموع سه هزار و ۱۴۹ تن کالا به ارزش چهار میلیون و ۹۱۴ دلار بوده که از لحاظ وزنی دو درصد و از لحاظ ارزش یک درصد افزایش نشان می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید