“شیار ۱۴۳” بهترین فیلم مردمی در اردبیل انتخاب شد

نخستین جشنواره فیلم فجر استانی اردبیل با انتخاب فیلم “شیار ۱۴۳” اثر نرگس آبیار، از دید مردمی به عنوان بهترین فیلم این جشنواره، به کار خود پایان داد.

در آئین اختتامیه سی و دومین جشنواره فیلم فجر، فیلم استانی مهر و جشنواره عکس تجلی حضور که در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار شد، از بین ۲۰ فیلم به نمایش درآمده جشنواره فجر در سینما قدس اردبیل از دید هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر نیز فیلم سینمایی “چند مترمکعب عشق” به عنوان اثر برگزیده معرفی شد درحالی که از این دو فیلم کارگردان، بازیگر، تهیه کننده و یا دیگر عوامل حضور نداشتند تا جوایز خود را دریافت کنند.

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این مراسم اظهار کرد: سیمرغ سی و دومین جشنواره فیلم فجر با پر کشیدن به استان های مختلف کشور در اردبیل نیز چند صباحی حضور داشت و این حضور که برای نخستین بار تجربه می شد اسباب اکران ۲۰ فیلم را در بخش سودای سیمرغ فراهم کرد.

علی چشمه نور اظهار کرد: این پرنده افسانه ای کشورمان که پیام آور دوستی، صلح و امید بود، این بار در بخش هنر هفتم و سینما توانست بهترین نمایش را به عرصه هنر متعالی سینما به رخ بکشد که در این زمینه شاهد استقبال متوسط مردم و مخاطبان در سینماها برای دیدن بیش از ۲۰ فیلم برای نخستین بار بودیم.

وی دهه فجر امسال را دهه پر رونق برای فیلم و هنر نمایش استان برشمرد و گفت: در کنار افتتاح آموزشگاه سینمایی قاب سفید در اردبیل، شاهد برگزاری ۳ جشنواره فیلم کوتاه در پارس آباد، فیلم مهر در اردبیل و جشنواره عکس تجلی حضور در شهر اردبیل بودیم که امروز از برترین های آنها تجلیل می شود.

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه رهاورد این رویدادها خوش یمن برای سینماهای اردبیل است، افزود: در سایه این رویداد بزرگ و اکران فیلم های جشنواره فجر شاهد تجهیز سینما قدس و انقلاب اردبیل به سیستم اکران دیجیتالی بودیم.

در این مراسم از چهره ماندگار فرهنگی اردبیل موسی اصغر زاده نویسنده کتاب “فرهنگ عامیانه” در اردبیل، وحید بیوته تصویربردار و نامزد دریافت سیمرغ بهترین دستاورد فنی و هنری سی و دومین جشنواره فیلم فجر و تجلیل از صاحبان ۳ سینما در اردبیل بودیم.

برترین های جشنواره ششم عکس تجلی حضور نیز در این مراسم تجلیل شدند به طوری که از بین ۱ هزار و ۲۰۰ قطعه عکس از ۸۵ عکاس، فیاض بهبود به عنوان برترین عکاس، پروین بهرامی، سعید شیخی، نادر محبی، شهرام اصالت و سیدطاهر حسن پور مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

در این مراسم از رسانه های برتر در پوشش رویدادهای مهم فیلم فجر،فیلم مهر و جشنواره عکس تجلی حضور از خبرگزاری فارس، مهر و نشریه اردبیل امروز و خبر اردبیل با هدایا و لوح سپاس تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این مراسم منتخبان فیلم ششم استانی مهر نیز معرفی شدند که جایزه بهترین فیلم این جشنواره به “لئچک” اثر هایده مرادی اهدا شد.

در بخش پویانمایی بهترین فیلم “تانی” اثر داور نجفی، بهترین فیلم مستند “هزار جلوه سنگ” اثر محمد علیزاده و بهترین فیلم داستانی “کات” اثر رضا جمالی انتخاب شد و از این آثار و صاحبان آن با اهدای لوح سپاس و هدایای ویژه تجلیل و تقدیر شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید