شورای عشایر در شهرهای اردبیل تشکیل شد

مسوول ساماندهی عشایر استان اردبیل گفت: برای بررسی و حل مشکلات عشایر در تمام شهرهای استان شورای عشایر تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، میرتقی حسینی در جلسه شورای عشایر گرمی مغان تصریح کرد: تشکیل شورای عشایر موجب توجه دستگاه‌های اداری به حل مسائل و مشکلات عشایر می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه بیشتر دستگاه‌های اداری به امور عشایر سطح برخورداری جامعه عشایر استان از شاخص‌های توسعه درحال ارتقاء است.

وی عشایر را از مهمترین تولیدکنندگان محصولات لبنی دانست و گفت: با اقدامات لازم نسبت به تأمین نهاده‌های دامی و بازار فروش تولیدات عشایر برنامه‌ریزی می‌شود.

فرماندار گرمی هم در این جلسه از تشکیل شورای عشایر این شهرستان خبرداد و گفت: آیین‌نامه این شورا در راستای ساماندهی امور عشایر در ۱۸ ماده به ادارات عضو ابلاغ شده است.

محمود علایی زنگیر افزود: حمایت از عشایر، اختصاص اعتبارات لازم در شورای برنامه‌ریزی، کنترل جمعیت، تأمین اسکان، حفاظت محیط زیست، اشتغال، ارتقای شاخص‌های برخورداری، خدمات درمانی، اختصاص یارانه و کاهش نرخ تسهیلات بانکی عشایر در دستور کار شورای عشایر گرمی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: عملکرد این شورا به طور مداوم به دبیرخانه شورای عالی عشایر استان گزارش خواهد شد.

وی با تأکید بر رسیدگی ادارات گرمی به امور عشایر این شهرستان گفت: بخشی از اعتبارات این شهرستان در بخش‌های راه، آب، بهداشت و محیط زیست به جامعه عشایر منطقه اختصاص می‌یابد.

جمعیت عشایر گرمی شامل ۷۵۶۵ نفر در قالب ۱۴۴۳ خانوار در افزون بر یکصد قشلاق ساکن هستند و سالانه ۲۵۰۰ تن گوشت قرمز، ۱۰۴۵ تن شیر و ۱۶۷ تن پنیر تولید می‌کنند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید