شوراهای جدید شهرداران را تعیین تکلیف کنند

مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل گفت:‌ شوراهای جدید در اولین فرصت اقدام به تعیین تکلیف شهردار اعم از ابقا یا صدور حکم سرپرستی برای شهردار جدید کنند.

اردبیل نیوز: اسدالله علی‌اکبری مجد عصر امروز در جلسه آغاز فعالیت دور چهارم شوراهای شهر و روستا در اردبیل، اظهار داشت: فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاها از امروز ۱۲ شهریور به طور رسمی آغاز شد.

وی ادامه داد: با توجه به شأن و جایگاه شوراهای اسلامی و اهمیت پایبندی اعضای شوراها به موازین اعتقادی، اخلاقی و قانونی در اولین روز از فعالیت رسمی مراسم تحلیف (سوگندنامه) برگزار و اعضا ذیل سوگندنامه را امضا می‌کنند.

علی‌اکبری مجد خاطرنشان کرد: پس از مراسم تحلیف اعضای شورا از بین خود هیئت رئیسه شورا را که شامل رئیس، نایب رئیس و حداقل یک منشی است، دست کم برای مدت یک سال انتخاب می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: با آغاز رسمی دوره جدید، اعضای شوراهای اسلامی شهرها موظفند بلافاصله پس از رسمیت یافتن نسبت به انتخاب شهردار و یا سرپرستی واجد شرایط برای شهرداری اقدام کنند.

علی‌اکبری‌مجد بیان کرد: چنانچه شورای اسلامی شهری تصمیم به ابقای شهردار فعلی داشته باشد باید موضوع انتخاب شهردار را تصویب و برای طی مراحل قانونی به مرجع ذیصلاح ارسال کنند که در این صورت شهردار فعلی تا صدور حکم شهردار جدید به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: اگر شورای اسلامی شهری با ادامه فعالیت شهردار فعلی موافق نباشد، موظف است تا زمان صدور حکم انتصاب شهردار جدید، خاتمه خدمت شهردار فعلی را اعلام و از بین مستخدمین رسمی همان شهرداری و با تصویب و ابلاغ خود، سرپرستی برای شهرداری تعیین کند.

علی‌اکبری مجد ادامه داد: شهرداران مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت با پیشنهاد شورای اسلامی شهر، حکم وزیر کشور و شهرداران دیگر شهرها با پیشنهاد شورا و حکم استاندار منصوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همچنین استاندار اردبیل به مناسبت آغاز به کار دور جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا پیامی صادر کرد.

اکبر نیکزاد در پیامی به مناسبت آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از تلاش‌های اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره سوم قدردانی و برای منتخبان مردم در دوره چهارم شوراها آرزوی توفیق کرد.

استاندار اردبیل در پیام خود آورده است: خداوند بزرگ و متعال را شاکریم که مردم شریف و فهیم استان ما نیز همگام با ملت شریف ایران اسلامی در راستای اطاعت از منویات رهبر معظم انقلاب و رقم زدن حماسه سیاسی، برگ زرین دیگری را بر افتخارات استان سرافراز اردبیل افزودند.

در ادامه رئیس شورای اداری استان تصریح کرد: اینک که در آستانه شروع فعالیت دوره جدید شوراهای اسلامی شهرها و روستاها قرار داریم از تمامی تلاش‌ها و خدمات اعضای محترم دوره سوم شوراهای اسلامی شهر و روستا در اقصی نقاط استان تقدیر و سپاسگزاری کرده و با آرزوی قبولی زحمات ایشان در آستان قدس الهی امیدوارم منتخبان مردم استان برای خدمت‌رسانی در چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هم با تلاش و همتی مضاعف برای آبادانی هر چه بیشتر منطقه منشأ خیر، برکت و خدمت‌رسانی‌های ماندگار باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید