شهاب مرادی: تجلیل از آهی تجلیل از یک سبک ویژه مداحی است


به گزارش خبرنگار مهر، یکی دیگر از آئین‌های پرده عشاق (قدرشناسی و تکریم مداحان و خادمان اهل بیت) با محوریت تجلیل از استاد علی آهی، پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۰ آذر با حضور شاعران و مداحان اهل‌بیت (ع) در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد.


علی انسانی، شاعر و مداح در این برنامه گفت: نباید در مورد زحماتی که آقای آهی کشیده است،‌ اغماض شود. وقت ما در این برنامه کم است و وقتی برای پاسخگویی به همجمه‌های اخیرا به گریه و عزاداری برای امام حسین (ع) نیست. به این موضوعات می‌تازند و ما هم هیچ وقت، فرصت نمی‌کنیم پاسخ بدهیم و دفاع کنیم. اگر بخواهم در این برنامه اسم ببرم و تشکر کنم یا به عبارت دیگر نوشابه باز کنم، یک خاور نوشابه هم بیاوریم، کم است!


در ادامه حجت‌الاسلام شهاب مرادی، رئیس جدید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت‌: استاد علی آهی دارای یک شخصیت انقلابی متعهد به مذهب و دارای یک سبک در نشر معارف اهل بیت است. تجلیل از آقای آهی، تجلیل از یک سبک ویژه مداحی است. مداحان مختلف با سبک‌های مختلف، جزو افتخارات این شهر و دیار هستند و این مجلس هم با حضور ستارگان این آسمان پر شده است. من فقط نسبت به آقای آهی و دوستانشان عرض ادب می‌کنم.


در پایان این برنامه از آثار مکتوب آهی با عناوین «مجموعه مبانی اعتقادی نقد شعر»، «مجموعه بررسی اعتقادی اشعار آیینی» و دیوان دو جلدی «انوار معرفت» رونمایی شد و هادی ایازی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و مصطفی خرسندی مشاور شهردار تهران در امور مذهبی از حاج علی آهی تقدیر به عمل آوردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید