شهاب حسینی و اولین تجربه کارگردانی‌اش

شهاب حسینی که در چند مصاحبه از علاقه‌اش به کارگردانی و تصمیمش برای ورود به این عرصه یاد کرده بود سرانجام نخستین فیلمش را با فیلمنامه‌ای از محمدهادی کریمی ساخت.

کریمی سال ۸۳ این فیلمنامه را با نام غیرمنتظره نوشت و پس از ارائه آن برای دریافت پروانه ساخت از شهاب حسینی هم برای بازی در این فیلم دعوت کرد. ساخت آن فیلمنامه با مشکل روبه رو شد و کریمی فیلم دیگری با نام غیرمنتظره ساخت.

حسینی پس از قطعی شدن تصمیمش برای ساخت فیلم به سراغ همان فیلمنامه رفت که برای یک فیلم‌اولی بسیار دشوار به نظر می‌رسد و بیش از سی لوکیشن و فضای متفاوت دارد.

حضور حسینی در نقش اصلی همکار را دشوارتر میکرد ولی تجربه همکاری با فیلم‌سازان بزرگ سینمای ایران، باعث شد حسینی در ساخت این فیلم‌نامه دشوار و هم‌زمان بازی در آن، تردیدی به خ۹ود راه ندهد.

نام فیلم به ساکن طبقه وسط تغییر یافت و روز چهاردهم شهریور در تهران کلید خورد که تا ۲۹ مهر فیلم‌ّرداری ادامه داشت. تهران، قزوین، ورامین و جنگلی در شاهرود، تعدادی ازمحل‌هایی بودندکهبخش‌هایمختلف فیلم درآنها جلوی دوربین رفت. سکانس‌هایی هم در پلاتو گرفته شد و قرار است روی آنها جلوه‌های ویژه انجام شود.

منبع: ماهنامه فیلم

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید