شناسایی ۶۰ نقطه حادثه خیز در آذربایجان غربی/۷۰ درصد راههای روستایی بازگشایی شد


به گزارش خبرنگار مهر، خلیل محبت خواه ظهر شنبه در برنامه خبری با بیان اینکه با هماهنگی این اداره کل و پلیس راه  تاکنون ۶۰ نقطه حادثه خیز شناسایی شده است افزود: از این نقاط ۱۲ نقطه پر حادثه خیز هستند که از جمله می توان به حذف پیچ جاده ها ، نصب گاردریل اشاره کرد .


وی ادامه داد: با شناسایی و حذف نقاط حادثه خیز می توان شاهد کاهش تصادفات در سطح استان بود که این امر نیازمند همکاری و تعامل سازنده تمامی دستگاه های ذیربط است.


محبت خواه در ادامه با استقرار گروه های راهداری در پی بارش سنگین برف در جاده ها و محورهای استان اشاره و اعلام کرد: در این زمینه ۶۲۳ راهدار به همراه ۴۸۳ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در ۴۲ راهدارخانه ثابت، ۱۵راهدارخانه سیار در محورهای های برف گیر استان مستقر هستند.


وی با اشاره به اینکه راهداران از اولین ساعات بارش ها نسبت به پاکسازی، برف ‌روبی، نمک ‌پاشی و نجات مسافرین اقدام کردند یاد آور شد: با وجود بارش برف سنگین و برودت هوا، ۷۰ درصد راه های روستایی در این استان بازگشایی شده و تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی بقیه راههای روستایی نیز ادامه دارد.


 محبت خواه افزود: علیرغم ادامه بارش سنگین برف و کولاک، بسیاری از جاده های مواصلاتی و اصلی در سطح استان به جز محور تکاب – ایرانخواه باز است و تردد در آنها ادامه دارد.


مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۲۴ دوربین نیز در گردنه های استان نصب شده اند و تمامی اطلاعات لازم در راهها را به مرکز پیام اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ارسال می کنند.


برف سنگینی که از روز پنجشنبه در استان شروع به بارش کرده است در دو دهه اخیر بی سابقه بوده و عملیات اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی به همراه پلیس راهور استان برای باز نگهداشتن جاده ها همچنان ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید