شناسایی و ساماندهی ۱۶ هزار معلول در استان اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: تاکنون ۱۶ هزار و ۳۳۵ نفر معلول در استان اردبیل شناسایی شده‌اند که تعدادی از آنها از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند.

رویا احمدیان امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل با اشاره به ۱۳ آذر روز جهانی معلولین اظهار داشت: با شعار رفع موانع موجود برای ایجاد جامعه‌ای در دسترس و جهان متحول این روز جهانی گرامی داشته می‌شود تا بیش از گذشته بتوانیم در حل مشکلات معلولان بینش و آگاهی داشته باشیم.

وی از روز جهانی معلولان به عنوان روز تجلی اراده‌های بزرگ در غلبه بر مشکلات ناچیز و حقیر یاد کرد و گفت: این روز گرامی داشته می‌شود تا فرصتی باشد برای جلب توجه مسئولان و جامعه جهانی با هدف توجه به معلولین و حل مشکلات آنها.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: معتقدیم ارزش انسان به روح بلند و متعالی اوست نه به جسم چرا که معلولین با وجود محدویت جسمانی در مسیر شکوفایی استعدادها و رفع موانع هوشمندانه و جسورانه ورود پیدا کرده و با تکیه بر خداوند و دستیابی به علم و صنعت و تکنولوژی زندگی بهتری را رقم می‌زنند.

احمدیان یادآور شد: امروز در کشورمان و استان اردبیل شاهد تلاش معلولین به شکل گسترده و تحقق شعار « معلولیت محدودیت نیست » هستیم که به معنای واقعی و وصف‌ناپذیر این شعار به حقیقت تبدیل شده است.

این مسئول بیان داشت: ما ادعا نداریم ۱۰۰ درصد خواسته و مطالبه معلولان بر‌آورده شده است اما قادر به اثبات آن هستیم که هر روز نسبت به روز قبل تلاش و خدمات بی‌منت صورت می‌گیرد تا رضایت معلولان فراهم آید.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: بهزیستی در حمایت از معلولان و محرومان و زنان سرپرست خانوار با یک احساس مسئولیت و به دور از نگاه اکراه‌آمیز سعی می‌کند موانع و مشکلات را برطرف کند و معلولین را در رسیدن به نقطه متعالی همراهی کند.

احمدیان خاطرنشان کرد: کلیه موانع اشتغال، تحصیلی، اقتصادی و خانوادگی معلولان و نیازمندان جامعه مانع آن نمی‌شود که ما نسبت به این امر بی‌تفاوت باشیم بلکه بیش از هر زمان دیگر تلاش می‌کنیم تا موانع پیش رو در این حوزه‌ها را برطرف کنیم.

وی با اعلام اینکه در استان اردبیل حدود ۴۰ هزار و ۳۳۵ نفر معلول زیرپوشش و حمایت هستند، ادامه داد: از این تعداد ۱۶ هزار معلول از خدمات توان‌بخشی بهزیستی به صورت مستمر استفاده می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل فعالیت ۲۷ مرکز نگهداری روزانه و شبانه در خدمات‌رسانی به معلولان را در هشت محور تحسین برانگیز اعلام کرد و گفت: ما در این هشت محور به توان‌خواهان ارائه خدمات می‌کنیم.

احمدیان با برشمردن این هشت محور عنوان کرد: حمایت بیمه‌ای، معیشتی،‌ پیشگیری درمانی و توانبخشی،‌ خدمات روانی اجتماعی ، کمک‌های بلاعوض و یارانه‌دار، حمایت‌های تحصیلی، آموزشی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای سبب شده تا قدرت علمی، ورزشی و فرهنگی معلولان و توانجویان ما ارتقا یابد.

وی در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: ما در حوزه مسکن،‌ اشتغال، تامین جهیزیه و خدمات پزشکی و درمانی و بیمه تکمیلی معلولان در قالب‌های متنوع به معلولان و نیازمندان خدمات ارائه می‌کنیم.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید