»   اخبار شهرستان ها  »   شناسایی و ساماندهی 16 هزار معلول در استان اردبیل
۱۱ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۲۱:۳۴

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اعلام کرد

شناسایی و ساماندهی 16 هزار معلول در استان اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: تاکنون 16 هزار و 335 نفر معلول در استان اردبیل شناسایی شده‌اند که تعدادی از آنها از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند.

رویا احمدیان امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل با اشاره به 13 آذر روز جهانی معلولین اظهار داشت: با شعار رفع موانع موجود برای ایجاد جامعه‌ای در دسترس و جهان متحول این روز جهانی گرامی داشته می‌شود تا بیش از گذشته بتوانیم در حل مشکلات معلولان بینش و آگاهی داشته باشیم.

وی از روز جهانی معلولان به عنوان روز تجلی اراده‌های بزرگ در غلبه بر مشکلات ناچیز و حقیر یاد کرد و گفت: این روز گرامی داشته می‌شود تا فرصتی باشد برای جلب توجه مسئولان و جامعه جهانی با هدف توجه به معلولین و حل مشکلات آنها.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: معتقدیم ارزش انسان به روح بلند و متعالی اوست نه به جسم چرا که معلولین با وجود محدویت جسمانی در مسیر شکوفایی استعدادها و رفع موانع هوشمندانه و جسورانه ورود پیدا کرده و با تکیه بر خداوند و دستیابی به علم و صنعت و تکنولوژی زندگی بهتری را رقم می‌زنند.

احمدیان یادآور شد: امروز در کشورمان و استان اردبیل شاهد تلاش معلولین به شکل گسترده و تحقق شعار « معلولیت محدودیت نیست » هستیم که به معنای واقعی و وصف‌ناپذیر این شعار به حقیقت تبدیل شده است.

این مسئول بیان داشت: ما ادعا نداریم 100 درصد خواسته و مطالبه معلولان بر‌آورده شده است اما قادر به اثبات آن هستیم که هر روز نسبت به روز قبل تلاش و خدمات بی‌منت صورت می‌گیرد تا رضایت معلولان فراهم آید.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: بهزیستی در حمایت از معلولان و محرومان و زنان سرپرست خانوار با یک احساس مسئولیت و به دور از نگاه اکراه‌آمیز سعی می‌کند موانع و مشکلات را برطرف کند و معلولین را در رسیدن به نقطه متعالی همراهی کند.

احمدیان خاطرنشان کرد: کلیه موانع اشتغال، تحصیلی، اقتصادی و خانوادگی معلولان و نیازمندان جامعه مانع آن نمی‌شود که ما نسبت به این امر بی‌تفاوت باشیم بلکه بیش از هر زمان دیگر تلاش می‌کنیم تا موانع پیش رو در این حوزه‌ها را برطرف کنیم.

وی با اعلام اینکه در استان اردبیل حدود 40 هزار و 335 نفر معلول زیرپوشش و حمایت هستند، ادامه داد: از این تعداد 16 هزار معلول از خدمات توان‌بخشی بهزیستی به صورت مستمر استفاده می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل فعالیت 27 مرکز نگهداری روزانه و شبانه در خدمات‌رسانی به معلولان را در هشت محور تحسین برانگیز اعلام کرد و گفت: ما در این هشت محور به توان‌خواهان ارائه خدمات می‌کنیم.

احمدیان با برشمردن این هشت محور عنوان کرد: حمایت بیمه‌ای، معیشتی،‌ پیشگیری درمانی و توانبخشی،‌ خدمات روانی اجتماعی ، کمک‌های بلاعوض و یارانه‌دار، حمایت‌های تحصیلی، آموزشی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای سبب شده تا قدرت علمی، ورزشی و فرهنگی معلولان و توانجویان ما ارتقا یابد.

وی در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: ما در حوزه مسکن،‌ اشتغال، تامین جهیزیه و خدمات پزشکی و درمانی و بیمه تکمیلی معلولان در قالب‌های متنوع به معلولان و نیازمندان خدمات ارائه می‌کنیم.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

گردشگری، جزیره‌متروک آشوراده را به جزیره‌زنده آشوراده تبدیل می‌کند یا می کشد !؟ پس از ۱۴ سال، کشمکش بالاخره به نظر می‌رسد سازمان محیط‌ زیست، نسب به تصویب طرح گردشگری تنها جزیره ایرانی در دریای خرز یعنی جزیره آشوراده موافقت کرده است. اولین...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...

یک دیدگاه برای شناسایی و ساماندهی 16 هزار معلول در استان اردبیل

  1. داود
    0

    من عاشق خبرای استان شمام

دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

بهترین آهنگ های محسن چاوشی (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام ای وای دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام خوشبختی دانلود آهنگ جدید حمید صفت به نام من دیوانه نیستم
جدیدترین ترانه ها


  • فیلم سینمایی خانه دختر