شمشیربازان نونهال اردبیل دو مدال طلا و برنز کسب کردند


به گزارش خبرگزاری مهر، در اولین روز این مسابقات که با حضور بیش از ۱۰۰ شمشیرباز از سراسر کشور و در سه اسلحه در سالن شهید کلاهدوز مجموعه ورزشی شیرودی تهران برگزار می شود، نونهالان شمشیرباز اردبیلی در اسلحه سابر یک مدال طلا و یک مدال برنز کسب کردند.


در این مسابقات و در رده زیر ۱۴ سال میثم لاهوت شمشیرباز اردبیلی با کسب برتری قاطع برابر رقیبان، با قدرت به مقام قهرمانی و مدال طلا دست یافت.


همچنین در رده سنی زیر ۱۲ سال، احمدرضا کنعانی توانست در اولین حضور خود در مسابقات رسمی، مدال برنز این اسلحه را نصیب خود و شمشیربازی اردبیل نماید.


براین اساس و در پی درخشش شمشیربازان این استان در رقابت های اخیر کشوری و بین المللی، از سوی کمیته فنی فدراسیون شمشیربازی شش شمشیرباز اردبیلی برای حضور در مسابقات جهانی کلاس A جوانان به تیم ملی دعوت شدند.


امیررضا کنعانی، امید فعال قیومی و محمدرضا وثوقی در اسلحه اپه و آرمین نوری، رضوان پناهی و هادی نعیمی در اسلحه سابر از استان اردبیل دعوت شدگان به اردوی تیم ملی هستند. همچنین صادق آرامش اصل مربی بین المللی شمشیربازی استان اردبیل به عنوان مربی به تیم ملی کشورمان دعوت شد.


اردوی آماده سازی این مسابقات از ۱۳ تا ۲۲ آذرماه در سالن شهید کلاهدوز مجموعه ورزشی شیرودی برگزار خواهد شد. با این تعداداستان اردبیل بیشترین تعداد ملی پوش را در بین تمامی استان های کشور به خود اختصاص داده است. 


مسابقات جام جهانی کلاس A جوانان از ۲۲ تا ۲۵ آذرماه جاری در سالن شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شیرودی تهران برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید