شما نظر دهید/افزایش ازدواج موقت نشانه چیست؟

معاون رئیس قوه قضائیه می‌گوید که ازدواج موقت افزایش یافته است. نرخ ازدواج موقت از امسال درحالی…

معاون رئیس قوه قضائیه می‌گوید که ازدواج موقت افزایش یافته است. نرخ ازدواج موقت از امسال درحالی رو به افزایش است که نرخ ازدواج دائم کاهش یافته است.درحالی که لایحه حمایت از خانواده در روزهای پایانی سال ۹۱ مورد موافقت شورای نگهبان قرار گرفت و با ابلاغ رسمی آن در فروردین ۹۲، از هفتم اردیبهشت لازم الاجرا شد آمارهای دیروز احمد تویسرکانی در نشست خبری هم حاکی از کاهش ۵ درصدی ازدواج دائم و در مقابل از افزایش ۱۰ درصدی ازدواج موقت است.

تویسرکانی با بیان اینکه در شش ماهه امسال ۳۹۵ هزار و ۴۶۳ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است افزود: نیمه نخست سال ۹۱ این آمار ۵ درصد کاهش داشته است. وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال ۷۶ هزار و ۶۴۴ واقعه طلاق به ثبت رسیده است که زمان مشابه در سال گذشته ۷درصد افزایش داشته است. او در توضیح علل منجر به طلاق گفت: خانواده‌ها و والدین در افزایش هفت درصدی طلاق در شش ماهه امسال به نسبت سال گذشته تأثیر بسزایی داشتند.

رئیس سازمان ثبت اسناد کشور همچنین درباره دیگر علل وقوع طلاق اظهار کرد: عوامل مختلفی در این بخش تأثیرگذارند که درمجموع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد ۷/۷ درصد از این طلاق‌ها به دلیل ترک زندگی توسط یکی از زوجین صورت گرفته است.

همچنین اعتیاد سهم ۵/۶ درصد و عدم تحقق شروط ضمن عقد ۸/۱۴درصد، عدم استنکاف شوهر از دادن نفقه۱/۴ درصد، اختلالات روانی ۳/۳ درصد، فقر مالی ۴ درصد، دخالت خانواده‌ها ۴/۱۵ درصد، ضرب و شتم و سوءتفاهم ۲/۳ درصد و محکومیت حبس یکی از زوجین یک درصد را به خود اختصاص داده است.

تویسرکانی با بیان اینکه در شش ماهه امسال ۱۴۶ ازدواج موقت به ثبت رسیده است تصریح کرد: در مقایسه با سال گذشته ثبت ازدواج‌های موقت ۱۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد با بیان اینکه در نیمه نخست امسال هزار و ۵۵۲ مورد اختراع به ثبت رسیده است گفت: متأسفانه در این بخش ۳۶ درصد کاهش داشتیم.

در بخش ثبت علائم تجاری نیز با کاهش ۳۶ درصدی سه هزار و ۴۵۴ علایم در شش ماهه نخست به ثبت رسیده است.

همچنین در این مدت هزار و ۴۰۲ علامت تجاری ثبت بین‌المللی شده است که در مقایسه با سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته است.وی با بیان اینکه در ثبت طرح‌های صنعتی ۱۶ درصد رشد داشتیم گفت: در شش ماهه نخست ۸۴۰ طرح صنعتی به ثبت رسیده است.

شما نظر دهید که چرا بر طبق آمارهای کاهش ازدواج دائم، افزایش طلاق و ازدواج موقت در کشور رخ داده است؟

دلیل روی نیاوردن جوانان به ازدواج دائم چیست؟

 

نظرات خود را بدون توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ما ارسال کنید چرا که از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید