شرط جدید عضویت مخترعان در بنیاد ملی نخبگان اعلام شد


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سورنا ستاری در حاشیه نشست مشترک با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران با اشاره حمایت‌های این معاونت از شرکت های دانش بنیان افزود: در این زمینه هماهنگی هایی با دستگاه های مختلف صورت گرفته است.


معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک بازار مناسبی برای محصولات دانش  بنیان در حوزه ICT‌ در کشور ایجاد شود.


وی به مصوبه اخیر بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و در این باره توضیح داد: بر این اساس در صورتی که مخترعان ۴۵ درصد در اجرای پروژه های تحقیقاتی و اختراعات مشارکت داشته باشند می توانند جزء برگزیدگان مسابقات علمی باشند و به عضویت بنیاد ملی نخبگان در آیند.


ستاری یادآور شد: در گذشته میزان مشارکت مخترعان در اجرای پروژه ای ۳۵ درصد تعیین شده بود.


وی با بیان اینکه بودجه های این معاونت در سال ۹۳ افزایش داشته است، افزود: امیدواریم که با همکاری مجلس شورای اسلامی بودجه های این معاونت افزایش بیشتری داشته باشد.


معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه بیشتر تمرکز ما بر روی ارتباطات صندوق نوآوری و شکوفایی است اظهار داشت: با تلاشهایی که شده است امیدواریم برای سال آینده اعتبارات این صندوق به ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان بالغ شود.


ستاری با اشاره به جزئیات این صندوق توضیح داد: اعتبارات این صندوق شامل ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه صادرات و ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق بودجه عمومی تامین می شود و همچنین ۱۰۰ میلیارد تومان نیز اعتبارات سال جاری این صندوق است.


وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات این صندوق است، یادآور شد: همچنین بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در صورتی که عملکرد این صندوق مناسب باشد با تمام شدن اعتبارات این صندوق مجددا اعتبار به آن تخصیص خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید