»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   شجاعی: برای موفقیت تیم ملی در جام جهانی از جانمان مایه می گذاریم
۲ فروردین ۱۳۹۷ , ساعت ۱۴:۲۷

شجاعی: برای موفقیت تیم ملی در جام جهانی از جانمان مایه می گذاریم


بازیکن تیم ملی فوتبال می گوید به نمایندگی از دیگر ملی پوشان این قول را به مردم می دهم که از جان مان برای موفقیت تیم ملی و سرافرازی ایران در جام جهانی مایه بگذاریم.

به نقل از مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مسعود شجاعی بازیکن با تجربه تیم ملی فوتبال ایران درباره آخرین وضعیت تیم ملی در فاصله ۸۳ روز مانده تا آغاز رقابتهای جام جهانی توضیح داد. 

* آقای شجاعی! در مرحله جدید اردوی تیم ملی قرار داریم. وضعیت تیم را چطور می بینید؟
– بعد از وقفه ای که در تیم ملی نبودم تازه به تمرینات تیم ملی اضافه شده ام. در این چند روز وضعیت تیم ملی خدا را شکر خیلی خوب است. بازیکنان با انگیزه فراوانی کار می کنند و مطمئنا انگیزه همه بازیکنان نسبت به قبل چند برابر شده چون الان نزدیک جام جهانی هستیم و همه می خواهند در فهرست نهایی حضور داشته باشند و این خیلی طبیعی است. تمرینات هم سختتر و شادابتر شده است. فکر می کنم این انگیزه بالا خیلی به تیم کمک می کند. البته باید این را هم بگویم کار کادر فنی هم با این شرایط سختتر می شود که بین این همه بازیکن خوب باید تعدادی را برای جام جهانی انتخاب کند. البته این قانون فوتبال است و باید با آن کنار آمد.

* شما در صورتی که در فهرست نهایی قرار داشته باشید، تنها بازیکن تاریخ فوتبال ایران خواهی بود که در سه جام جهانی حضور داشته است. این موضوع حتما انگیزه زیادی به شما می دهد؟ انگیزه فعلی مسعود شجاعی بیشتر است یا زمانی که برای اولین بار قرار بود در جام جهانی بازی کند؟

– جوابی که می دهم شاید از نظر شما اغراق آمیز باشد اما باور کنید انگیزه فعلی من خیلی بیشتر از سال ۲۰۰۶ است چون انگیزه ها متفاوت است. آرزوی هر کسی است که در جام جهانی بازی کند. من هم سال ۲۰۰۶ یک بازیکن ۲۰ ساله بودم و حضور در جام جهانی اتفاق تاریخی در زندگیم بود اما هر چه از آن زمان گذشت تلاش کردم کارم تداوم و ثبات داشته باشد. همیشه هم موفق نبوده ام و بالا و پایین زیاد داشته ام اما همیشه سعی کرده ام چیزی که مربیان می خواهند را اجرا کنم. در تیم ملی و تیمهای باشگاهی سخت تمرین کرده ام و تلاش کرده ام از تمام وجودم مایه بگذارم. الان که به جام جهانی ۲۰۱۸ نزدیک شده ایم این انگیزه ام با قبل کاملا متفاوت است. این را هم بگویم انگیزه  رکورد زدن ندارم.

* البته این رکورد اتفاق خوبی است و اگر در فهرست نهایی باشید تنها بازیکن تاریخ ایران می شوید که به این رکورد می رسید.

– گفتم انگیزه رکورد زدن ندارم، باور کنید. قسم عزیزانم را می خورم که به این موضوع اصلا فکر نمی کنم چون تا به حالا در دو جام جهانی حضور داشته ام و حالا این حضور بشود سه تا یا حتی چهار تا، بازیکنان قدیمی بوده اند که رکوردهای بهتری را جا به جا کرده اند. درست است اسم آدم در تاریخ و آمار می ماند اما اتفاق آنچنانی نمی افتد. نکته مهمی که باعث انگیزه من شده، این است که می تواتم حداقل به خودم ثابت کنم که شرایط سنی مهم نیست و چیزی که اهمیت دارد این است که چطور زندگی کنیم و تمرین انجام دهیم. این شرطی است که خودم برای خودم گذاشته ام. البته هنوز لیست نهایی اعلام نشده ولی می خواهم این شرط را ببرم تا دوباره به خودم ثابت کنم که اگر خوب تمرین کنیم، جدی باشیم و سالم زندگی کنیم می توانیم به بهترین درجات در حد توان دست یابیم . به خودم از چند سال قبل قول دادم و تلاش کردم که ثباتم را حفظ کنم و بتوانم بهترین تمرینات را انجام دهم. خدا را شکر سال قبل اتفاقات خیلی خوبی برایم افتاد. اتفاق آسانی نیست که در اروپا بخواهی از یک تیم معمولی تر به یک تیم تاپ بروی که خوشبختانه این اتفاق برای من افتاد و حتی توانستم در لیگ اروپا بازی کنم. الان هم تیممان مدعی قهرمانی در لیگ و جام حذفی است. دوباره برگشتم به تیم ملی و این اتفاقات فوق العاده فوتبالی برای من بود. الان هم می خواهم قولم را عملی کنم و این شرط را از خودم ببرم.

*با نمایشی که در این دو سال اخیر ارائه کرده ای، خیلی از منتقدان شما یا ساکت شده اند یا حتی از شما تمجید کرده اند. بسیاری امیدوارند که مسعود شجاعی یکی از عوامل موفقیت تیم ملی در جام جهانی خواهد بود.

– جا دارد من در اینجا از کسانی که چه قبلا و چه حالا از من حمایت می کنند، تشکر کنم. آنها در روزهایی که برای ثبات جایگاهم تلاش می کردم خیلی به من انگیزه و توان دادند. درباره سوال شما باید بگویم در فوتبال قول دادن کار خیلی سختی است چون پیش بینی اتفاقات سخت است و نمی توانیم از الان بگوییم این اتفاق یا آن اتفاق می افتد اما این را از طرف خودم و سایر بازیکنان می توانم قول بدهم که در فاصله حدود هشتاد روز تا جام جهانی ما با تمام جدیت و توان کار می کنیم و از وجودمان مایه می گذاریم تا بتوانیم باعث سربلندی و افتخار ایران باشیم. وقتی که ما به عنوان نماینده ایران، لباس تیم ملی را می پوشیم، هر کداممان با تمام وجود کار می کنیم. این کار را هم از همین امروز انجام می دهیم و نه فقط در روز بازی. تمام تمرکزمان را روی موفقت تیم ملی می گذاریم و همانطور که با بازیکنان صحبت کرده ایم یکدل و یکدست وارد مسابقات جام جهانی می شویم, درست مانند اتفاقی که در جام جهانی قبلی رخ داد. در دوره قبل من بازی اول پنج دقیقه برای تیم ملی بازی کردم اما فرقی نمی کرد که چه بازیکنی به میدان می رود. وقتی تیم وارد زمین می شد شما می توانستی انگیزه را در چشم همه بازیکنان ببینید. آن تیم چهره یک تیم بازنده را نداشت. من به شما قول می دهم دوباره این اتفاق بیفتد و مایه سربلندی و افتخار ایران و مردممان باشیم. می خواهیم کاری کنیم که اگر مردم بازی تیم ملی را تماشا می کنند، پشیمان نشوند و به تیم ملی کشورشان افتخار کنند. مطمئن باشید هیچ وقت خودمان را از قبل بازنده نمی دانیم.

* تجربه بازیکنانی چون شما یا بقیه بازیکنان بزرگتر تیم حتما در انتقال این تجربیات به بازیکنان کمک می کند.

– من به عنوان یکی از بزرگترهای تیم همیشه سعی می کنم این حس را به بازیکنان بدهم و تجربه ام را در اختیارشان بگذارم تا بتوانند راحتتر این موضوع را برای خودشان هضم کنند. من در دو جام جهانی بوده ام و در رقابتهایی همچون جام ملتهای یا تورنمنت های خوب دیگری شرکت داشته ام اما شرایط جام جهانی با هیچ کدام از رقابتهای دیگر قابل مقایسه نیست. وقتی وارد این مسابقات می شوید، فضای متفاوت آن را متوجه می شوید. به همین خاطر سعی می کنم این تجربه را در اختیار بازیکنان جوان تر قرار دهم و از این طریق به آنها کمک کنم. ضمن اینکه سعی می کنم مثل بقیه بازیکنان بزرگتر تیم بین بازکنان و کادر فنی پلی باشم که ارتباط زود برقرار شود.

* تیم ملی با حضور همه بازیکنان چند بازی دوستانه برابر تونس، الجزایر، ترکیه، یونان و لیتوانی دارد. این بازیها را چطور می بینید؟

– به نظرم این دو بازی اول برابر تونس و الجزایر خیلی خیلی به تیم کمک می کند تا آماده بازی با مراکش شویم. این دو تیم خیلی به نخستین حریفمان در جام جهانی شبیه هستند. تونس و الجزایر دو تیم خیلی خوب و قدرتمندی هستند و حتما به ما کمک می کنند که برای نزدیکترین دیدارمان در جام جهانی که به نظرم یکی از سخت ترین بازیهای گروه دوم هم هست، به خوبی آماده شویم. بعد از این بازی با ترکیه و یونان بازی داریم. درست است که این دو تیم در جام جهانی حضور ندارند اما تیمهای خوبی هستند که سبک بازیشان می تواند به ما برای بازی با اسپانیا و پرتغال کمک کند. از نظر ساختار فوتبال اروپا و  نظم تیمهای اروپایی به ما کمک می کنند تا ببنیم که چطور باید برابر اسپانیا و پرتغال بازی کنیم، هر چند که نباید به لحاظ قدرت با این دو تیم مقایسه شان کنیم اما همانطور که گفتم از نظر ساختار فوتبال اروپا و نظم همیشگی این تیمها به ما کمک می کنند. سرانجام هم باید برابر تیم لیتوانی بازی کنیم که می تواند بازی آسانی برای ما باشد و به ما کمک کند تا با روحیه بالاتری وارد جام جهانی شویم.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

عادل فردوسی پور که همیشه برای داشتن تایم اضافه در تلویزیون دعوا دارد ، این هفته 90 را اقلا نیم ساعت زودتر تمام کرد و درحالی که مشخص بود منتظر مانده تا آیتم های مربوط به بازی نساجی و خونه...
حتما خبر دعوای مقامات ایران و عربستان در جایگاه ویژه بازی ایران و عربستان را شنیده اید. دعوایی که بین مقامات همراه تیم ایران و تنها نماینده ویژه عربستان در جایگاه رخ داده است. هادی ساعی که در بطن دعوا بوده...
عبدالصمد ابراهیمی یک روز بعد از اینکه حمید گرشاسبی مدیر پرسپولیس خواهان اهدای کاپ قهرمانی سوپرجام فوتبال ایران به پرسپولیس شد ، مدعی شده استقلالی ها اصلا به کمیته انضباطی شکایت هم نکرده اند. پس از اینکه استقلال در سوپرکاپ لیگ...
علی دایی که در جریان زلزله کرمانشاه سعی کرد سهم ویژه‌ای در کمک به بازماندگان داشته باشد، دیروز در واکنش به اظهارات برخی نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه سلبریتی‌ها در این‌باره شفاف‌سازی نکردند، بشدت عصبانی شد و گفت: «من نباید...
دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

بهترین آهنگ های محسن چاوشی (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام ای وای دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام خوشبختی دانلود آهنگ جدید حمید صفت به نام من دیوانه نیستم
جدیدترین ترانه ها


  • فیلم سینمایی خانه دختر