شجاعی؛ سلطان پارسی که اصالتش را فراموش نمی‌کند

سایت «prensalibre» در گزارشی به تشریح فعالیت حرفه‌ای بازیکن ایرانی لاس‌پالماس پرداخت.

مُلکانه – «prensalibre» در گزارشی با عنوان «مسعود شجاعی، سلطان پارسی»، نوشت: مسعود سلیمانی شجاعی یکی از بهترین بازیکنان ایران است. او همچنین یکی از بازیکنان آسیایی است که به دلیل حضورش در اوساسونا و لاس‌پالماس شناخته شده است.

شاید کمی بیشتر از سایر هم‌تیمی‌هایش رشد کرده باشد و به عنوان یکی از بهترین بازیکنان ایران در نظر گرفته شود. ۶ سال حضور او در لیگ اسپانیا او را به فوتبالیستی کامل‌تر تبدیل کرده است. مسعود اولین قرارداد حرفه‌ای خود را با تیم صنعت نفت امضا کرد و آنجا بود که اولین دستمزدش را گرفت. وی در این باره گفت: هرگز اولین دستمزدم را فراموش نمی‌کنم. با اولین حقوقم، پیتزا، میوه و شیرینی برای تمام اعضای خانواده خریدم و بقیه آن را به مادرم دادم.

مسعود با همین سادگی با وجود گذشت سال‌ها به سختی چیزی را تغییر داده است. او هنوز شخصی عادی است که اصالت خودش را فراموش نمی‌کند. وی در سال ۲۰۰۲ از صنعت نفت راهی فوتبال حرفه‌ای شد و یک سال بعد به سایپا رفت. سه فصل را در آن تیم گذراند و این فرصت را پیدا کرد تا ایران را ترک کند. او راهی امارات شد. الشارجه او را به خدمت گرفت و دو فصل (۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸) در آن تیم ماند. وی در سال ۲۰۰۶ در جام‌جهانی شرکت کرد.

این اولین رویداد بزرگی بود که شجاعی در آن به میدان می‌رفت اما آن طور که انتظارش را داشت، نتیجه مثبتی در پی نداشت. وی در یک بازی گروهی مقابل آنگولا که با تساوی یک بر یک به پایان رسید، تنها ۱۳ دقیقه بازی کرد. دو سال پیش از آن در نوامبر ۲۰۰۴ وی اولین بازی ملی‌اش را مقابل لائوس انجام داده بود.

بدون تردید جهش در کیفیت بازی وی در سال ۲۰۰۸ زمانی که راهی اوساسونا شد، رخ داد. وی در آن تیم در کنار هم‌وطنش جواد نکونام بازی می‌کرد. اوساسونا ۳.۵ میلیون یورو برای وی پرداخت کرد و مسعود شجاعی در ۳۱ آگوست ۲۰۰۸ اولین بازی‌اش را برای این تیم در رقابت‌های لالیگا انجام داد. وی با توانایی‌های تکنیکی‌اش در اولین فصل حضورش همه را شگفت‌زده کرد. وی در ۳۳ بازی لیگ به میدان رفت که در ۲۰ مسابقه در ترکیب اصلی قرار داشت و سه گل نیز برای اوساسونا به ثمر رساند. شجاعی سون آوریل ۲۰۱۱ از ناحیه پای چپ دچار مصدومیت شد و ۱۸ ماه از میادین دور ماند.

شجاعی دوباره بازی کرد اما این آخرین نقش وی نبود. وی در آخرین فصل حضورش در اوساسونا تنها دو بازی در ترکیب اصلی قرار گرفت سپس راهی لاس‌پالماس، در لیگ دسته دوم اسپانیا شد.

شجاعی از گوشه چشم نگاهی به جام جهانی دارد. ایران کار سختی در این مسابقات مقابل آرژانتین دارد اما می‌تواند برای بوسنی یا نیجریه تهدیدی به شمار بیاید. مسعود، سلطان پارسی‌ها کمک فراوانی به تیمش خواهد کرد.

مسعود سلیمانی شجاعی نهم ژوئن ۱۹۸۴ در شیراز متولد شد و در سال ۲۰۰۲ کارش را در فوتبال حرفه‌ای در تیم صنعت نفت ایران آغاز کرد. او همچنین در سایپا(۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶) و الشارجه امارات (۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸) بازی کرد و در سال ۲۰۰۸ راهی اوساسونا شد. وی در حال حاضر در تیم لاس‌پالماس بازی می‌کند.(فارس)

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید