شبی که قدرت بین علی دایی و رئیس جمهور جا به جا شد

احمدی نژاد در استادیوم

اتفاق ویژه این دیدار در بین دو نیمه افتاد جایی که دو تیم نیمه اول را با نتیجه صفر – صفر به رختکن رفته بودند.

همشهری نوشت، یازده سال پیش در هشتم فروردین در حساس ترین بازی ایران در دور برگشت بازی های مقدماتی جام جهانی ایران برابر عربستان در ورزشگاه آزادی به میدان رفت.

دیداری که با شکست دو بر یک تیم ملی کشورمان به پایان رسید تا شاهد آخرین حضور علی دایی بر روی نیمکت تیم ملی باشیم.

حاشیه های این دیدار فراتر از باخت تیم ملی به رقیب دیرینه در آسیا بود چرا که تماشاگر ویژه این بازی محمود احمدی نژاد رییس«فوتبالی» دولت بود که دوربین‌های تلویزیونی مانور زیادی روی حضور او در استادیوم داشتند.

اما اتفاق ویژه این دیدار در بین دو نیمه افتاد جایی که دو تیم نیمه اول را با نتیجه صفر صفر به رختکن رفته بودند و احمدی نژاد و همراهانش از جمله علی آبادی رییس وقت ورزش کشور قصد ورود به رختکن تیم ملی را داشتند که علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی اجازه این اقدام را به او و همراهانش نداد.

در نیمه دوم شاگردان دایی با گل مسعود شجاعی پیش افتادند اما دو گل پیاپی از سوی عربستانی ها باعث شد تا احمدی نژاد پیش از آنکه شاهد رقص فاتحانه بازیکنان رقیب در میدان باشد ورزشگاه را ترک کند و همان شب حکم اخراج علی دایی را به علی آبادی و کفاشیان ابلاغ کند تا ظرف کمتر از یک ساعت پاسخ اقدام دایی را داده باشد.

بعدها بازیکنان آن زمان تیم ملی عنوان کردند که این حضور سرزده و ممانعت علی دایی باعث شده بود تا بازیکنان تیم ملی تمرکز لازم را در نیمه دوم نداشته باشند. برخی از بازیکنان در خاطرات خود به این نکته اشاره می کنند که قبل از ورود به میدان در نیمه دوم در راهرو ورزشگاه صحبت از برکناری علی دایی بعد از بازی بوده و بازیکنان این اتفاق را با توجه به حواشی به وجود آمده بسیار محتمل میدانستند.

دایی بعدها در برنامه نود قاطعانه گفت که برکناری او ارتباطی به علی کفاشیان نداشته و دستور از جای بالاتری صادر شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید