شاهکار مهندسی ب‌ام‌و رونمایی شد+تصاویر

خودروسازی پرافتخار باواریا برگ برنده خود را رو کرد. هاچ‌بک دو درب جدید این شرکت به وضوح گوشه‌ای از خودروهای آینده را به تصویر کشیده است. در مدل i3 به معنی واقعی کلمه شاهد انبوهی از امکانات مدرن هستیم.

یکی دو سال پیش بود که مدیر اجرایی شرکت BMW خبر از یک تحول عظیم در صنعت خودروسازی طی آینده‌ای نه‌چندان دور داد. آن ایام گفته شد که ب‌ام‌و در نظر دارد نسل جدیدی از خودروهای برقی و هیبریدی را به بازار معرفی کند.

نسخه‌های آزمایشی ابتدای سال گذشته میلادی ساخته شد. آنطور که از تصاویر بر‌می‌آمد، شاهد خودرویی فوق‌العاده آینده‌نگر با طراحی بی‌اندازه فضایی بودیم. همه‌چیز در حاله‌ای از ابهام و اعجاز پیش می‌رفت تا اینکه روز گذشته سرانجام ب‌ام‌و به صورت رسمی ازi3  پرده‌برداری کرد.

در طراحی محصول جدید، بازی LEDها بیش از پیش نقش دارد. با اینکه به نظر نمی‌رسد ولی رینگ‌های این خودرو ۱۹ یا ۲۰ اینچی هستند.

داخل کابین شاهد یک نمایشگر لمسی ۶.۵ اینچی هستیم که به کمک آن می‌شود به همه‌جای خودرو نظارت داشت.

قوای محرکه این خودرو یک موتور برقی ۲۲ کیلووات ساعتی است که از باتری‌های لیتیومی تغذیه می‌شود. قدرت خروجی عدد ۱۷۰ اسب‌بخار را نشان می‌دهد.

با ب‌ام‌و i3 می‌توان صفر تا ۱۰۰ را در ۷.۲ ثانیه طی کرد و بعد از آن به سرعت نهایی ۱۵۰ کیلومتر در ساعت رسید. با یک بار شارژ باتری‌ها بین ۱۳۰ تا ۱۶۰ کیلومتر پیمایش تضمین شده است.

قیمت پایه این خودرو ۴۱ هزار و ۳۵۰ دلار است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


منبع: بازار خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید