شانس‌های اصلی کسب جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸

شانس‌های اصلی کسب جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸
[ad_1]

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/678-11.jpg

تنها یک روز تا یکی از مهم ترین جوایز سینمایی سال یعنی گلدن گلوب مانده است. در کنار جایزه امی مهم ترین جایزه تلویزیونی است و بعد از اسکار در میان جوایز سینمایی رتبه دوم را دارد. تحلیل گران پیش بینی هایشان را از برنده های امسال ارائه داده اند.

بهترین کارگردانی

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/MV5BOTdlOGVmZDgtZWQ5Zi00ZDIzLWE1ODYtYzA0ZDEzNGMwMzBlXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM._V1_SY1000_CR006661000_AL_800x600.jpg

به نسبت ۸ به ۱۳ معتقدند که گیلرمو دل تورو برای کارگردانی ویدیو «شکل آب» جایزه خواهدگرفت. این وسط قطعا طرفداران نولان که در حال حاضر در نظرسنجی ها در رتبه دوم قرار دارد بیشتر از همه ناراحت خواهندشد. چون با کارگردانی درام جنگی «دانکرک» نولان از همیشه به اسکار نزدیکتر شده بود. گیلرمو دل توروی مکزیکی معمولا ویدیو هایی به سبک هارور گوتیک یا فانتزی می سازد. خودش معتقد است «شکل آب» یک ویدیو فانتزی بزرگسالانه است. دل تورو قیلا یک بار برای ویدیونامه «هزار توی پن» نامزد اسکار شده بود. اما ویدیو جدیدش که در دوران جنگ سرد می گذرد و از دوستی میان یکی زن در یک آزمایشگاه محرمانه با یک موجود بیگانه عجیب الخلقه تعریف می کند، شانس زیادی برای جوایز مختلف دارد. بعد از او هنوز هم می شود برای کریستوفر نولان در رده بعدی شانس قائل بود.

بهترین ویدیونامه

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/martin_2017-11-07.jpg

احتمال خیلی قوی میان تحلیل گران وجود دارد که مارتین مک دونا برای ویدیونامه «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری» جایزه گلدن گلوب بهترین ویدیونامه را بگیرد. هرچه باشد او یک نمایشنامه نویس و نویسنده حرفه ای است و پیش تر هم نامزد یک جایزه اسکار ویدیونامه برای «در بروژ» شده بود. خیلی ها شاید ندانند اما مک دونا اتفاقات با وجود مستقل بودن و ویدیو های خاص اش، از افراد مورد علاقه اسکار است و یک بار برای ساخت یک ویدیو کوتاه برنده جایزه اسکار شده است.

ویدیو جدیدش هم به سبک و سیاق بقیه آثارش در دل یک اثر کاملا سیاه طنز گزنده ای دارد. داستان مادری که ناکارآمدی پلیس شهرش را با نصب بیلبوردهایی به رخ شان می کشد و خودش دنبال قاتل دخترش می گردد. رتبه دوم در اختیار بازیگر محبوب این سال گرتا گرویگ است که اولین ویدیوش را بهعنوان کارگردان- ویدیونامه نویس ساخته و قصه «لیدی برد» درباره ماجراجویی های یک دختر نوجوان دل منتقدان را برده است.

بهترین ویدیو خارجی زبان

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/TheSquare20172.jpg

بعد از جایزه کن و انتخاب های منتقدان تقریبا قطعی است که جایزه بهترین ویدیو خارجی زبان به «میدان» (مربع) ساخته روبن اوستلند خواهدرسید. این کمدی سیاسی سیاه سوئدی با اختلاف زیاد از بقیه ویدیو های سال در حلقه های منتقدان به عنوان بهترین ویدیو خارجی زبان شناخته شده است.


بهترین بازیگر زن درام

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/ThreeBillboardsOutsideEbbingMissouri201710.jpg

در مورد بازیگری سخت است جوایز گلدن گلوب را راهگشای اسکار بدانیم چون بازیگران در دو بخش کمدی و درام قضات می شوند در نتیجه الان فرانسس مک دورمند برای بازی در ویدیو «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری» به عنوان بهترین بازیگر زن درام بالاتر از سالی هاوکینز برای ویدیو «شکل آب» قرار گرفته که بیشتر منتقدان او را شایسته دریافت جایزه می دانند. و البته با احتساب این پیش بینی ها هرچند مریل استریپ با یک نامزدی دیگر برای ویدیو «پست» رکورد قبلی خودش را می شکند اما بعید است به جایزه گلدن گلوب یا اسکار برسد.

بهترین بازیگر زن کمدی یا موزیکال

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/LadyBird20171.jpg

اینجا شانس سیرشا رونان برای بازی در ویدیو «لیدی برد» از همه بیشتر است. با فاصله زیادی مارگو رابی برای ویدیو «من، تونیا» که درام بیوگرافیک ورزشی است در رتبه بعدی قرار دارد.

بهترین بازیگر مرد درام

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/DarkestHour20174.jpg

اینجا رقابت خیلی به هم نزدیک است. شبیه رقابتی که در مثلا در بخش بهترین بازیگران زن تلویزیونی در جریان است. به وزن اسامی نگاه کنید: گری اولدمن در نقش چرچیل، تام هنکس در نقش سردبیر واشنگتن پست، دنیل دی لوییس در آخرین بازی کارنامه اش و تیموتی شالامه جوانی که برای بازی در ویدیو مستقل «مرا به نام خودت صدا بزن» مورد توجه قرار گرفته است. برای گلدن گلوب طبق نظر تحلیل گران شانس گری اولدمن برای بازی در ویدیو «تاریک ترین ساعت» بیشتر است و رتبه دوم در اختیار شالامه است.

بهترین بازیگر مرد کمدی یا موزیکال

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/MV5BNzc0NDdhOTQtMzc4NS00ZTg0LWFlZjgtYzI3YzU3YmE4MGFiXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM._V1_SX1777_CR001777965_AL_800x600.jpg

جیمز فرانکو در اولین ویدیوش به عنوان کارگردان جلوی دوربین هم رفته است و حالا برای ویدیو «هنرمند فاجعه» شانس زیادی برای دریافت جایزه گلدن گلوب این بخش دارد. بقیه با فاصله زیادی از او قرار دارند مگر اینکه واقعا قرار باشد اتفاق شگفت انگیزی در فصل جوایز بیفتد.

بهترین بازیگر زن مکمل

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/lady-bird-laurie-metcalf.jpg

لوری متکالف برای حضور در ویدیو «لیدی برد» از طرف منتقدان حتی بیشتر از سیرشا رونان تحسین شده است و حالا هم شانس اش از بقیه برای دریافت جایزه گلدن گلوب در این بخش بیشتر است.

بهترین بازیگر مرد مکمل

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/TheFloridaProject20174.jpg

امسال ویدیو مستقل «پروژه فلوریدا» ساخته شان بیکر یک پدیده بود. ویدیوی که قهرمانش یک دختر ۶ ساله است و فقط یک بازیگر ستاره دارد: ویلم دافو. او نقش صاحب یک متل ارزان قیمت را بازی می کند و برای این بهترین نقش آفرینی کارنامه اش منتقدان می گویند جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل نصیبش می شود.

بهترین ویدیو کمدی یا موزیکال

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/LadyBird20172.jpg

«لیدی برد» ساخته گرتا گرویگ که یکی از ویدیو هایی بود که امسال بیشترین امتیاز را از طرف منتقدان دریافت کرد.

بهترین ویدیو درام

تنها بخشی که ویدیو استیون اسپیلبرگ می توانست به آن وارد شود اما طبق یکی از حساب و کتاب های گلدن گلوب و به تبع آ ن اسکار ویدیو برنده جایزه بهترین ویدیو می شود که در یکی از بخش های ویدیونامه یا کارگردانی جایزه را برده باشد. در نتیجه احتمالا با احترام به ویدیو «پست» اسپیلبرگ که از روزنامه نگاری و برابر جنسیتی حرف می زند جایزه گلدن گلوب بهترین ویدیو درام گویا قرار است به «شکل آب» ساخته گیلرمو دل تورو برسد. شاید سالی شبیه به «از گور برگشته» داشته باشیم: یک کارگردان مکزیکی که همه جایزه ها را درو کند!

بهترین سریال تلویزیونی درام

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/MV5BMTg0NDYwMjQyOF5BMl5BanBnXkFtZTgwODk0NjExMjI._V1_SY1000_SX1500_AL_640x480.jpg

بخش تلویزیونی گلدن گلوب معمولا خیلی مفصل است. امسال یک تفاوت مهم با جوایز امی دارد: فصل یکی مانده به آخر «بازی تاج و تخت» هم در رقابت قرار می گیرد. با این وجود تحلیل گران همچنان معتقدند قدرت سریال تازه «داستان یک ندیمه» شبکه هولو بیشتر است. احتمالا جوایز «بازی تاج و تخت» را می خواهند برای فصل هشتم که آخرین فصل است نگه دارند.

بهترین سریال تلویزیونی کمدی

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/00-social-image-marvelous-mrs-maisel.jpg

فصل اول سریال «خانم میسل فوق العاده» محصول آمازون نظر منتقدان را جلب کرده است: سریالی درباره یک زن خانه دار در دهه ۵۰ که تصمیم می گیرد استندآپ کمدین بشود. خالق سریال ایمی شرمن پالادینوست که از آثار مطرحش پیش از این می شود به «دخترهای گیلمور» اشاره کرد.

بهترین مینی سریال

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/big_little_lies_still_embed800x600.jpg

اگر در زمینه بهترین سریال کمدی امی و گلدن گلوب راهشان از هم جدا شد اما در مورد مینی سریال به گفته منتقدان متفق القول همه آرا به سمت «دروغ های کوچک بزرگ» خواهدرفت.


منبع:‌ روزنامه هفت‌صبح

دانلود ویدیو ایرانی
شانس‌های اصلی کسب جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید