شاعر ایرانی برنده جایزه وزارت خارجه کره شد


به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اهدای جایزه مربوط به مسابقه فیلم‌های ۳ دقیقه‌ای درباره فرهنگ کشور کره جنوبی، با حضور کیم جونگ سیک دبیر اول سفارت و رایزن فرهنگی سفارت جمهوری کره در تهران، عصر پنجشنبه ۱۴ آذر در موسسه فرهنگی سجونگ در تهران برگزار شد و جایزه و لوح تقدیر این مسابقه به پونه ندایی شاعر و سفیر حسن نیت کره جنوبی در ایران اهدا شد.


کیم جونگ سیک گفت: خوشحالیم که خانم ندایی سفیر حسن نیت کره جنوبی در ایران، ضمن تلاش‌های فرهنگی‌شان برای نزدیکی فرهنگی دو ملت ایران برنده این جایزه شده‌اند.


ندایی نیز در این برنامه گفت: مایه افتخار است که نخستین تجربه من در زمینه ساخت یک فیلم فرهنگی، پرچم کشور عزیزم را در کره نمایان‌تر ساخته است. من از فرهنگ کره بسیار آموخته‌ام و امیدوارم کوشش‌های فرهنگی ما موجب دوستی‌های بیشتر بین مردم ایران و کره باشد. بی‌تردید زیبایی فرهنگ ایران اسلامی در کره هنوز به اندازه کافی دیده نشده و امید است که موجبات شناخت فرهنگی ایران در کره، بیش از پیش فراهم شود. من در این زمینه به اشتراکات فرهنگی این دو کشور دور از نظر جغرافیایی و نزدیک از نظر فرهنگی تکیه دارم.


مسابقه فیلم فرهنگی ۳ دقیقه‌ای درباره کره جنوبی، امسال از سوی وزارت خارجه این کشور برگزار شد و قرار است فیلم‌هایی که در این جشنواره برنده می‌شوند، از کانال تلویزیونی کی‌بی‌اس پخش شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید