سی ان جی ۱۰ تومان گران شد/ افزایش قیمت از ساعت امروز

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی از ۳۰۰ به ۳۱۰ تومان گفت: قیمت گاز تحویلی به جایگاه داران ۱۰ تومان افزایش یافته است، اما کارمزد جایگاه داران هنوز ثابت باقی مانده است.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از فارس: اردشیر دادرس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ابلاغیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در باره افزایش قیمت هر متر مکعب سوخت سی ان جی از ۳۰۰ تومان به ۳۱۰ تومان گفت: علی رغم نامه نگاری هایی که از جانب انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی و جلساتی که با کمیسیون انرژی مجلس صورت گرفت و همچنین رفت‌وآمدهایی که با سازمان حمایت داشتیم، تا کارمزد جایگاه داران ۳۵ تومان افزایش یابد و از ۴۰ تومان به ۷۵ تومان برسد، در صورتی که قیمت سی ان جی افزایش نیابد و براساس همین قیمت ۳۰۰ تومان عرضه سی ان جی ادامه یابد، ولی این کار صورت نگرفت.

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی ادامه داد: انجمن موافق افزایش قیمت نبود، به طوری که این افزایش در قیمت سوخت تحویلی به جایگاه ها صورت گرفته است و قرار است قیمت هر متر مکعب سی ان جی از ۲۶۰ تومان تحویلی به جایگاه داران به ۲۷۰ تومان برسد و این ۱۰ تومان در اختیار دولت قرار خواهد گرفت و کارمزد جایگاه داران تغییری نخواهد کرد.

دادرس افزود: این افزایش قیمت قرار است از امشب اعمال شود و تمام جایگاه های سوخت قیمت هر متر مکعب سی ان جی را ۳۱۰ تومان محاسبه می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ستاد هدفمند کردن یارانه ها موضوع افزایش کارمزد جایگاه داران را ابلاغ کرد  و همچنین سازمان حمایت نیز این افزایش کارمزد را تایید کرد، اما در اینجا شاهد هستیم که قیمت گاز تحویلی به جایگاه ها افزایش یافته است و کارمزد جایگاه داران ثابت باقی مانده است.

به گزارش فارس با موافقت رستم قاسمی وزیر نفت، قیمت سی.ان.جی به ازای هر متر مکعب ۱۰ تومان افزایش یافت و بر این اساس قیمت این سوخت برای مصارف حمل و نقل به ۳۱۰ تومان رسید.

طبق اطلاعیه بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مدیران مناطق این شرکت از ساعت ۱۲ امشب  ۹ مردادماه افزایش قیمت سی.ان.جی در بخش حمل و نقل اعمال خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید