سومین گروه اسرای فلسطینی ۸ دی آزاد می شوند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سما، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا پیش از ترک فلسطین اشغالی در یک کنفرانس خبری در فرودگاه اللد اظهار داشت: سومین گروه از اسرای فلسطینی پیش در موعد مقرر یعنی بیست و نهم ماه جاری میلادی (۸ دی) آزاد خواهند شد.


اظهارات جان کری پس از آن مطرح می شود که جان کری هفته گذشته سعی کرد تشکیلات خودگردان فلسطین را متقاعد کند تا آزادی سومین گروه از اسرای فلسطینی را به مدت یک ماه به تعویق بیندازد، اما فلسطینی ها با این پیشنهاد مخالفت کردند.


وزیر امور خارجه آمریکا درباره مذاکرات سازش نیز گفت: هیچ قصدی برای تمدید مذاکرات میان طرف های فلسطینی و اسرائیلی که مدت آن ۹ ماه است وجود ندارد. هدف اصلی دستیابی این مذاکرات دستیابی به توافق دائم میان طرفین است و راه حل موقت مد نظر نیست.


پس از توقف چند ساله مذاکرات سازش که به دلیل توسعه شهرک ها در سپتامبر ۲۰۱۰ متوقف شده بود، پیش از از سرگیری آن که چند ماه پیش با میانجیگری آمریکا صورت گرفت توافق شد ۱۰۴ اسیر فلسطینی که از پیش از امضای توافقنامه اسلو در زندان رژیم صهیونیستی بسر می برند در چند مرحله آزاد شوند. تاکنون دو گروه از این اسرا در دو مرحله آزاد شده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید