سه هزار جوان جویای کار در نساجی اردبیل جذب می شود

مدیر عامل شرکت نساجی آرتا تجارت زرین اردبیل (سبلان پارچه سابق)، از ایجاد زمینه در این شرکت برای استخدام، آموزش و به کارگیری ۳ هزار نیروی جوان جویای کار با اولویت نیروهای بومی خبر داد.

به گزارش وبلاگ اخبار اردبیل “آرتاویل نیوز“، مهدی مذنبی روز چهارشنبه ششم شهریور ماه در نشستی مطبوعاتی در جمع خبرنگاران استان؛ مجموعه گروه کارخانجات سبلان پارچه اردبیل را به عنوان بزرگترین مرکز نساجی کشور دارای زنجیره کامل تولید محصولات نهایی پوشاک معرفی کرد و افزود: نظیر چنین کارخانه ای با مجموعه های کامل تولیدی نه تنها در کشور ما وجود ندارد؛ حتی در کشورهای شاخص تولید کننده پوشاک همچون ترکیه نیز وجود چنین مجموعه عظیمی را شاهد نیستیم.

وی شرکت نساجی آرتا تجارت زرین اردبیل را طلایه دار صنعت نساجی، پوشاک، مد و لباس کشور و منطقه خواند و با اذعان به اینکه زیباترین و با کیفیت ترین مدل ها و لباس ها در این کارخانه تولید شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد، افزود: این کارخانه تاثیرات بی نظیر استانی و منطقه ای در عرصه تولید، اشتغالزایی و ایجاد ظرفیت نقدینگی برای استان و منطقه به همراه داشته است.

مذنبی تصریح کرد: بیش از ۴ هزار نفر از جوانان این خطه در این حوزه مشغول فعالیت هستند که در کنار آن راه‌اندازی این کارخانه به افزایش نقدینگی در حوزه تولیدات استان و بسترهای مطلوب و مناسب در زمینه بهبود گردش مالی و اقتصادی استان کمک کرده است.

مدیر‌عامل شرکت نساجی آرتا تجارت زرین اردبیل بکارگیری توان تکنولوژی علمی و نیروهای متخصص در قالب این مجموعه را یادآور شد و ضمن رد شایعه ورشکستگی این شرکت، افزود: درصدد راه اندازی و افتتاح مجموعه دانشگاهی برای تربیت نیروهای متخصص، جوان و زبده هستیم.

وی در همین خصوص افزود: این دانشگاه با محوریت رشته های علم نساجی، مکانیک، الکترونیک و صنایع می‌تواند فرصت و زمینه ارتقاء تربیت و پرورش نیروهای مهارتی ارزشمند و فارغ التحصیلان مجرب را فراهم نماید.

مذنبی با بیان اینکه استان اردبیل تنها استان کشور است که امکان تولید مواد اولیه نساجی و هم دیگر نیازمندی های تولید پوشاک در داخل این استان فراهم است، از عقد تفاهم نامه با تولید ‌کنندگان پنبه مغان برای خرید و ذخیره سازی در نساجی آرتا تجارت زرین اردبیل خبر داد و افزود: وجود این کارخانه عظیم و استراتژیک در استان می تواند ارزش افزوده تولیدات محصولات کشاورزی مرتبط نظیر پنبه را تا ۵۰ درصد افزایش دهد.

وی با اعلام اینکه کشور ترکیه به عنوان مهد نساجی در دنیا پنبه مورد نیاز مصرفی خود را از دیگر کشورها تامین می‌کند، اظهار کرد: این در حالی است که ما در استان و منطقه خودمان می‌توانیم از بهترین و مرغوب ترین پنبه تولیدی در دشت مغان استفاده کنیم.

مدیر‌عامل شرکت نساجی آرتا تجارت زرین اردبیل امکان صادرات تولیدات این شرکت به کشورهای ترکیه، عراق، روسیه، اکراین و کشورهای آسیای میانه را خاطرنشان کرد و افزود: ما حتی می توانیم محصولات متنوعی را در تراز کشورهای اروپایی تولید و صادر کنیم؛ به طوری که برای خرید محصولات شرکت آرتا تجارت زرین تاجرانی از کشورهای ترکیه و آذربایجان تمایل نشان داده اند.

به گزارش وبلاگ اخبار اردبیل “آرتاویل نیوز“، مهدی مذنبی در پایان سخنان خود با بیان اینکه شرکت آرتا تجارت زرین اردبیل شامل هفت کارخانه بی نظیر در کشور است، اذعان کرد: در حال حاضر این شرکت ۶۵۰ نیروی انسانی کارآمد و متخصص دارد که در صورت برطرف شدن برخی از موانع و مشکلات در کمتر از یک سال آینده قادر خواهیم بود بیش از ۳ هزار نفر نیروی جوان و جویای کار را جذب کنیم.

 

یادآور می شود؛ کارخانه نساجی و تولید پوشاک آرتا تجارت زرین با زیربنای ۱۲۰ هزار متر مربعی در زمینی به وسعت ۲۰۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی فاز ۲ اردبیل؛ جنب فرودگاه بین المللی اردبیل احداث شده است.

این شرکت فعالیت خود را در زمینه های ریسندگی، بافندگی، تکمیل و دوخت انواع پارچه و صادرات محصولات تولیدی آغاز نموده است.

از ویژه گی های منحصر بفرد این مجتمع؛ زنجیره کامل تولید پوشاک است که از الیاف شروع شده و خروجی آن پوشاک میباشد.

واحدهای مختلف تولید منسوجات و پوشاک در این مجتمع به شکل جزیره ای کاملاً مستقل هستند که از دریافت پنبه و مواد خام تا تولید البسه در این جزیره ها انجام میگیرد. این واحد ها شامل کارخانه های ریسندگی – مقدمات بافندگی و ایندیگو – بافندگی جین و پیراهنی – گردبافی – رنگرزی، چاپ و تکمیل – طراحی ، برش ، دوخت – و کشو بافی میباشند.

در این شرکت از ماشین آلات مدرن با فناوری های بالا بهره گرفته شده است بطوری که کیفیت بالا ، تنوع محصولات و قابلیت طراحی در فرایند تولید از ویژه گی های آن بشمار می رود.

شرکت آرتا تجارت زرین اردبیل سبلان پارچه سابق

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید