سند هویتی خلبان شهید غفور جدی در اردبیل رونمایی شد


به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل بعد از ظهر یکشنبه در آئین رونمایی از این سند هویتی از جمع آوری و تهیه اسناد هویتی سرداران و فرماندهان شهید استان خبر داد و افزود: اسناد هویتی بیانگر تاریخ و فرهنگ یک منطقه است و به جهت اهمیت آن ثبت احوال استان اسناد سجلی و هویتی شهدا را جمع آوری می کند.


عبدالله امینی با بیان اینکه در حال حاضر اسناد هویتی بیش از ۲۰ سردار شهید در گنجینه اسناد مشاهیر استان قابل بازدید و استفاده پژوهشگران و محققان است، اضافه کرد: این اسناد می تواند در معرفی بخشی از تاریخ و همچنین در معرفی مشاهیر اطلاعات قابل توجهی را در اختیار محققان قرار دهد.


به گفته وی اسناد سجلی سرداران شهید استان از جمله داور یسری، شاپور برزگر، مرتضی علی فخرزاده، خلبان غفور جدی، ابوالفضل پیرزاده، عمران پستی، میر محمود بنی هاشم، محمد رضا طالب العلم، میر علی یوسفی سادات، بنام علی محمد زاده، محمد رضا رحیمی، ایوب معادی و مرحمت بالا زاده جمع آوری شده است.


وی در خصوص نحوه جمع آوری این اطلاعات تصریح کرد: اسناد از طریق مکاتبات با دستگاه های اجرایی، انتشار فراخوان و تهیه مهرهای قدیمی شجره نامه ها و دست نوشته های موجود در ثبت احول استان به دست آمده است.


امینی از جمله دیگر اقدامات انجام شده در گنجینه اسناد مشاهیر را ایجاد پورتال گنجینه، تهیه آلبوم مشاهیر، چاپ بروشور و تهیه آلبوم اولین ها برشمرد و تاکید کرد: بانک اطلاعات مشاهیر می تواند میراث تاریخی و فرهنگی این استان را به آیندگان انتقال دهد.


وی همچنین از رونمایی سند هویتی شهید مرحمت بالازده نوجوان ۱۳ ساله و به عنوان خردسال ترین شهید استان اردبیل در شهرستان گرمی همزمان با رونمایی از سند هویتی خلبان شهید غفور جدی اردبیلی خبر داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید