سند نیکی را با دستان خالی می شود به نام زد/ کارگر پسماند اموال گم شده را به صاحبش برگرداند


این کارگر امانتدار سه شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: چند روز پیش که در خط تفکیک مشغول جداسازی زباله ها بودم با یک کیف دستی مردانه مواجه و هنگامی که  محتویات داخل آن را کنترل کردم متوجه وجود یک سند آپارتمان مسکونی، سند خودروی سواری، دسته چک، دو فقره چک به مبالغ ۷۵ و ۱۵ میلیون ریالی، عابر بانک با رمز نوشته شده بر روی کاور و یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال پول نقد داخل کیف شدم.


 برهان تاجیک در ادامه گفت: هر چند که در ابتدا با مشاهده کیف و محتویات و به ویژه هنگام تبریک همکارانم برای پیدا کردن این کیف دستی خوشحال شدم اما یک آن چیزی از درون من فریاد زد که این امانت هر چه سریعتر باید به صاحبش برگردد.


 این کارگر شریف ادامه داد: به توصیه پسر خاله هایم که همراه من در خط تفکیک زباله کار می کردند ماجرا را به مدیر کارخانه اطلاع دادم و وی نیز با مشاهده کیف دستی از من تشکر کرده و با بررسی محتویات درون آنها شماره تماس صاحب کیف را که از قضا کارمند شهرداری منطقه چهار تبریز بود پیدا کرد و با او تماس گرفت و ماجرا را خبر داد.


 تاجیک که اهل یکی از روستاهای شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان است و چنان وضع مالی نامساعدی دارد که برای کسب روزی حلال ترک دیار کرده و در کارخانه بازیافت زباله تبریز کار می کند، در مورد احساس خود هنگام تحویل کیف اظهار داشت: وقتی صدای خنده و تشکر کارمند شهرداری را پشت تلفن شنیدم احساس کردم بار سنگینی از دوش من برداشته شد.


این شهروند امین زابلی در خصوص علت برگرداندن کیف به صاحبش تاکید کرد: مال مردم باید حفظ شود و ما امین آنها در این کارخانه هستیم و قبلا هم همکارانم اشیائ با ارزشی چون سکه های بهار آزادی یا اسنادی نظیر اوراق بهادار و شناسایی در خط تفکیک پیدا کرده اند اما تمام آنها را به صاحبان خود بازگردانده اند.


تاجیک در مورد جایزه احتمالی ای که تعلق گرفته به وی نیز گفت: یک میلیون ریال از طرف صاحب کیف دریافت کردم دستش درد نکند هرچند که من این کار را برای گرفتن پاداش انجام ندادم چرا که اگر خود کیف را تحویل نمی دادم می توانستم مبلغ بسیار بیشتری را بدست آورم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید