سفره های افطاری در مساجد و محلات اردبیل پهن می شود

معاون توسعه‌ مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: امسال در ایام ماه رمضان سفره های افطاری با محوریت مساجد و محلات و با هدف اطعام نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد پهن خواهد شد.

اردبیل نیوز: بهمن دستاری بعد از ظهر شنبه در نشست فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات استان و هماهنگی برنامه های افطاری ایام رمضان اضافه کرد: امسال با پهن کردن سفره های افطاری در مساجد و محلات و توزیع غذای گرم و سبد کالایی در منازل، خانواده های نیازمند حداقل با یک وعده غذای گرم اطعام می شوند.

وی تصریح کرد: همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) قرار است به همت خیرین و مردم نیکوکار استان، سفره های افطاری برای مددجویان تحت حمایت کمیته‌ امداد در شهرهای مختلف باز شود تا نیازمندان بتوانند در این سفره‌ معنوی اطعام شوند.

دستاری افزود: با اجرای برنامه های ضیافت رمضان، برنامه های مختلفی در قالب طرح اطعام ایتام، طرح محسنین، طرح شفا، طرح رضوان و طرح مفتاح الجنه برگزار خواهد شد که افراد خیر و نوعدوست استان می توانند با مراجعه به پایگاه های مستقر درسطح شهر در طرح های مختلف شرکت کنند.

قائم مقام کمیته امداد استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: اطعام و اکرام نیازمندان و خانواده های مستمند از توفیقات و برکات معنوی نظام است.

منصور سیفی اظهار داشت: امروز خانواده های نیازمند بیش از توجه به وضعیت معیشتی، به مهر و محبت و عطوفت نیاز دارند تا بتوانند از لحاظ روحی و روانی تقویت شده و در جامعه دچار برخی گرفتاری ها و مشکلات متداول نشوند.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهترین ایام برای کمک مادی و معنوی به خانواده های نیازمند جامعه است، ادامه داد: اجرای طرح مفتاح الجنه و مجالست مسئولان با خانواده های نیازمند موجب می شود تا زمینه‌ یک تقویت روحی و روانی در جامعه پدید آید.

مدیر سازمان بسیج کارمندان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل نیز طی سخنانی با اعلام آمادگی کامل بسیج در جهت حضور و مشارکت در برنامه‌ ضیافت رمضان یادآور شد: امروز رسیدگی به امور محرومان و حمایت از خانواده های نیازمند اسلامی ارزشی والاتر است.

میرزاعلی برمکی اجرای طرح های محسنین و مفتاح الجنه را در قالب حلقه های صالحین بسیج عنوان کرد و از دیدار ۱۶۰ پایگاه بسیج ادارات در سطح اردبیل و شهرستانهای تابعه از ۸۰۰ خانواده‌ در قالب طرح مفتاح الجنه خبر داد.

وی بیان کرد: در طول ماه مبارک رمضان هر پایگاه بطور میانگین با پنج خانواده در قالب این طرح دیدار خواهد کرد و در این مجالست باعث دلجویی و تقویت روحی و روانی خانواده های محروم و نیازمند می شود.

خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید