سفارشی کردن منوی راست‌کلیک در ویندوز

هنگامی که روی یک فایل یا فولدر یا پس‌زمینه فولدر یا پس‌زمینه‌ی دسکتاپ راست‌کلیک می‌کنید، منویی نمایش داده می‌شود که به آن منوی زمینه یا context یا منوی راست‌کلیک گفته می‌شود.

این منو مجموعه‌ای از گزینه‌ها را به صورت پیش‌فرض برای حالت‌های مختلف دارا بوده (فایل، فولدر، پس‌زمینه و …) و نرم‌افزارهای مختلف نیز معمولاً گزینه‌ی دلخواه خود را می‌توانند در این منو ایجاد نمایند.

در اینجا می‌خواهم نرم‌افزاری را معرفی کنم که با استفاده از آن می‌توانید مجموعه‌ای از گزینه‌های دلخواهتان را به این منو اضافه کنید یا گزینه‌هایی که برنامه‌های دیگر اضافه کرده‌اند و شما دوست ندارید در آنجا باشند یا سرعت کامپیوترتان را پایین می‌آورند حذف کنید.

برخی از گزینه‌های ضروری در این منو می‌تواند موارد زیر باشد: کپی کردن نام فایل یا فولدر، کپی کردن مسیر کامل فایل یا فولدر، باز کردن پنجره‌ی داس در مسیر مربوطه و …

نرم‌افزارهای متعددی برای اینکار وجود دارد که یکی از بهترین این نرم‌افزارها، نرم‌افزاری به نام FileMenuTools است که از اینجا قابل دانلود می‌باشد. این نرم‌افزار کاملاً رایگان بوده و امکانات آن عبارتند از:

اضافه کردن برخی دستورات مشخص به منوی راست‌کلیک
تغییر سریع attribute های فایل‌ها و فولدرها،
rename پیشرفته و دسته‌ای،
اجرای هر برنامه‌ای با ارسال پارامتر دلخواه،
باز کردن پنجره‌ی داس در محل فایل یا فولدری که روی آن کلیک شده است،
copy to، move to،
کپی کردن نام فایل یا فولدر،
کپی کردن مسیر فایل یا فولدر،
کپی کردن محتوای درون فایل،
تغییر زمان فایل،
پاک کردن پیشرفته،
چند تکه کردن فایل‌های دلخواه،
متصل کردن فایل‌های تکه‌تکه‌شده،
ثبت کردن dll ها و بالعکس،
تغییر آیکون فولدر،
مدیریت حجم فولدرها و …
حذف کردن گزینه‌های مربوط به برنامه‌های دیگر که تمایل دارید آن را حذف کنید،
دستکاری دلخواه در گزینه‌ی send to متعلق به ویندوز.

کار کردن با این نرم‌افزار بسیار ساده بوده و بعد از مدتی استفاده کردن، صرفه‌جویی زمانی زیادی را در نحوه‌ی انجام کارهای کامپیوتری‌تان مشاهده خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید