سعودی ها حامی تروریسم هستند/ موشکهای شلیک شده به کربلا ساخت ریاض است


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المدی پرس، عبدالسلام المالکی نماینده ائتلاف دولت قانون تاکید کرد: موشکهای گرادی که علیه زائران در کربلا استفاده شد، ساخت سعودی هاست و از سوریه به عراق منتقل شده است.


وی افزود: سعودی ها به گروه های مسلح در سوریه موشک گراد داده است و این موشکهای ساخت عربستان از سوریه به عراق منتقل شده اند.مواضع ریاض علیه ملت عراق کاملا مشخص است و این رژیم حامی گروه های افراطی است.


عبدالسلام مالکی گفت: ۱۷۵ سعودی در عراق زندانی هستند و ریاض آنها را می خواهد.سعودی ها معاهدات امضا شده در زمینه عدم حمایت از افراط گرایی را نقض کرده اند.سعودی ها از داعش حمایت می کنند و به وضوح آن را اعلام می کنند و این درحالی است که می دانند داعش قصد برپایی امارت القاعده را در عراق و سوریه دارد.


از سوی دیگر محمد اللکاش نماینده فراکسیون المواطن(شهروند) گفت: سازمان ملل باید مواضع سعودی ها را مورد توجه قرار دهد و مجازاتهایی علیه آنها به علت حمایت از تروریسم وضع کند.


وی افزود: حمایت از تروریستها در سوریه مساوی حمایت از تروریستها در عراق است.طرفهای بین المللی باید مواضع سعودی ها در حمایت از داعش را مد نظر قرار دهند و این مواضع نشانه حمایت آل سعود از تروریسم است، زیرا داعش از گروههای وابسته به سازمانهای تروریستی محسوب می شود.


اللکاش اعلام کرد: سعودی ها قانون بین المللی را نقض می کنند. مواضع مسئولان سعودی خطرناک و مشوق گروههای تروریستی برای ادامه اقدامات تروریستی آنها است.سعودی ها از تروریسم در عراق حمایت نکرده، اما از گروههای تروریستی در سوریه که پیوند محکمی با سازمانهای تروریستی در عراق دارند حمایت کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید