سریال رادیویی «شب های بیدار» رونمایی شد

سریال رادیویی «شب های بیدار» که بر اساس خاطرات عزت الله مطهری تهیه و تولید شده است ، در اداره کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش رونمایی شد.

به گزارش رسیده ، آیین رونمایی از سریال رادیویی شب های بیدار با تجلیل از ده رزمنده دوران انقلاب از زندان های ستم شاهی و با حضور حمید شاه آبادی معاون صدا ، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری و محمدرضا قربانی مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیونمایش برگزار شد .

حمید شاه آبادی معاون صدا در این مراسم گفت: ما امروز در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب هستیم وعزت الله مطهری خاطرات بسیاری از آن دوران دارد ولی متاسفانه حق او آنچنان که باید و شاید در دوران پس از انقلاب ادا نشد و ما باید در رادیو به این خاطرات بپردازیم.

معاون صدای رسانه ملی تأکید کرد : وظیفه رادیو این است که با نسل سوم انقلاب مواجه شود و بتواند حقانیت انقلاب را ترسیم کند. امروز انقلاب نقطه اقتدار منطقه است و امکان ندارد که رخدادی در منطقه وقوع بپیوندد و جمهوری اسلامی را در آن نظر نگیرد حتی دشمنانی که جمهوری اسلامی را محدود و محصور می‌کردند، نمی‌توانند انقلاب را نادیده بگیرند.

شاه‌آبادی افزود: وظیفه رادیو و هنرمندان است که بتوانند آن فضا را به خوبی ترسیم کنند. ما باید استوانه‌های انقلاب را به نسل جدید معرفی کرده و داشته‌های خود را با زبان هنر منتقل کنیم.

وی ادامه داد: ممکن است تیراژ کتاب‌ها کم باشند اما می‌توانیم از قوه شنوایی مردم بهره بگیریم و این مسایل را بیان کنیم که رادیو چنین کاری را انجام می دهد.

وی گفت: تا امروز بیش از ۹۰۰ ساعت تولید نمایش در شبکه رادیویی نمایش صورت گرفته و باید تشکر ویژه کرد چون این تولیدات در حوزه دفاع‌مقدس و موضوعات مرتبط با سبک زندگی ایرانی- اسلامی بوده است.

معاون صدای رسانه ملی خاطر نشان کرد : امیدوارم رادیو بتواند در همه ابعاد به خوبی با نسل جدید ارتباط برقرار کند و ما در آستانه چهلمین سال انقلاب، در همه عرصه‌ها شاهد تبیین وضعیت جمهوری اسلامی ایران باشیم.

محمدرضا قربانی مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش در این مراسم عنوان کرد: امروز برای من و همکارانم روز ارزشمندی است چراکه میزبان همکارانی هستیم که آثار فاخری را در حوزه انقلاب تولید کرده‌اند و همچنین در خدمت افرادی همچون عزت‌الله مطهری، حمید خزایی، محمدحسین حرمی و … هستیم که در دوران ستمشاهی صبوری کردند.

وی با اشاره به تولیدات رادیو نمایش تصریح کرد: ما می‌خواهیم در تراز گفتمان انقلاب که رهبر انقلاب همیشه بر آن تأکید دارند، حرکت کنیم. نمایش رادیویی «شب‌های بیدار» نیز بر این اساس تولید شد که در این سریال جواد پیشگر کارگردان، فرشاد آذرنیا تهیه‌کننده و شهلا دباغی نویسنده است.

همچنین در این مراسم ؛ محسن مؤمنی‌شریف رییس حوزه هنری نیز با اشاره به خاطرات عزت‌الله مطهری افزود : رهبر انقلاب زمانی که کتاب «عزت شاهی» را خواندند آن را شهر گمشده‌ انقلاب عنوان کردند و من اطمینان دارم نمایش رادیویی «شب‌های بیدار» که بر اساس این خاطرات تنظیم شده است به خوبی می‌تواند حقانیت انقلاب را بیان کند. عزت‌الله مطهری نیز به لحاظ مدت زندانی که تحمل کرده و شدت شکنجه‌هایی که دیده، فردی منحصر به فرد است و این خاطرات بسیار مفید خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد : من از رادیو نمایش که این تعامل را با مؤلفان و نویسندگان و بخصوص انتشارات سوره مهر دارد، تشکر می‌کنم. هدف ما و اهالی رادیو نمایش یکی است و در شرایطی که تیراژ کتاب‌ها بسیار کم است، آنها کمک زیادی به ما می‌کنند.

در این مراسم محمدحسین حرمی از بنیانگذاران رادیو جبهه با اشاره به خاطراتی از ورودش به رادیو عنوان کرد: در دهه ۶۰ از ما خواستند وارد رادیو شویم و این رسانه را از وجود ناپاکان، پاک کنیم. ما هم همان ابتدا وارد رادیو شدیم و برنامه «همگام با مدارس» را تولید کردیم. همچنین در دهه ۶۰ مسئولیت برنامه‌های ویژه دهه فجر، با من بود.

این مراسم در استودیو ۸ اداره کل هنرهای نمایشی رادیو واقع در میدان پانزده خرداد تهران برگزار و در پایان مراسم از ده رزمنده دوران انقلاب اسلامی تجلیل شد.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید