سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان نتیجه بخش است

استاندار اردبیل گفت: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان نتیجه بخش است.

اکبر نیکزاد روز چهارشنبه در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در حال حاضر استان اردبیل سالانه پذیرای ۱۰ میلیون گردشگر است و ظرفیت ارتقای این میزان به ۳۰ میلیون نفر در سال را دارد.
وی با بیان اینکه تعداد گردشگران استان در سال ۸۴ حدود دو میلیون نفر در سال بود از نتیجه بخشی سرمایه گذاری در این بخش در سالهای اخیر و افزایش تعداد گردشگران خبر داد.
استاندار اردبیل با اشاره به قرار گرفتن در آستانه فصل تابستان و ورود مسافران و گردشگران به استان خواستار ایجاد ستاد دائمی سفرهای تابستانی در استان شد.
استاندار اردبیل در ادامه با اشاره برگزاری جشنواره گردشگری مشگین شهر، این اقدام را در جهت جذب مسافر و سرمایه گذار گردشگری مناسب ارزیابی کرد و گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند در شناسایی پتانسیل های گردشگری استان به سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز نقش مهمی ایفا کند.
او با تاکید بر جلب مشارکت بخش خصوصی در ایجاد زیرساخت های گردشگری در استان افزود: دولت به تنهایی نمی تواند تمامی زیرساخت های گردشگری را ایجاد و در جهت رونق گردشگری اقدام نماید و در این خصوص لازم است مشارکت بخش خصوصی جلب شود.
نیکزاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام گرفته در گمرک بیله سوار و ساماندهی مسافران ورودی به استان و سامانه حمل و نقل مسافر در این شهرستان خواستار مطلوب تر کردن این روند در شهرستان بیله سوار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید