ست پیراهن و کراوات؛ نکات طلایی در ست کردن پیراهن و کراوات

ست پیراهن و کراوات؛ نکات طلایی در ست کردن پیراهن و کراوات

گاهی، داشتن گزینه های متعدد در انتخاب رنگ یا لباس، نه تنها جالب نیست بلکه موجب صرف انرژی و خستگی زیاد و در نتیجه انتخاب های اشتباه می شود. بطور مثال، برای اکثر مردان، انتخاب کراوات و پیراهنی که با هم جور باشند، با وجود تنوع بیش از حد رنگ ها و طرح ها کار آسانی نیست و اکثرا دچار سردرگمی می شوند.

در این مقاله ، سعی بر این است با شرح نکاتی ساده، شما را در انتخاب بهترین ترکیب پیراهن و کراوات یاری کنیم.

مبانی چرخه رنگ برای ست پیراهن و کراوات

– رنگ های مشابه ( رنگ های مجاوردر چرخه رنگ ): ست کردن این رنگ ها با هم آسان است.

– رنگ های مکمل ( رنگ های روبرو در جرخه رنگ): بین تمام رنگ ها، ست کردن این گروه از همه سخت تر است، و ترکیب آنها با هم، کمی زیاده روی در رنگ به نظر می آید و چشم را می زند.

– رنگ های متضاد ( در چرخه رنگ بین آنها سه رنگ وجود دارد ): در این گروه، اگر یکی از رنگ ها، تنالیته تیره تری داشته باشد ترکیب بهتری ایجاد می شود.

 

راهنمای ترکیب رنگ ها برای ست پیراهن و کراوات

در مورد پیراهن و کراوات، ست کردن رنگ های متضاد، آسان تر از رنگ های مکمل است. برای مثال، پیراهن آبی، کراوات قهوه ای و کت سورمه ای به هر مردی ظاهری برازنده می بخشد. هنگام انتخاب رنگ های مکمل، بهتر است از سایه های متنوع تری استفاده کنیم مثل پیراهن آبی کم رنگ و کراوات نارنجی سوخته. بر اساس یک قاعده کلی، معمولا رنگ کراوات، تیره تر از پیراهن انتخاب می شود.

انتخاب کراوات

کراوات جزو اولین آیتم هایی است که توجه مردم را جلب می کند، به همین دلیل باید نهایت سلیقه و ذوق را در انتخاب کراوات بکار برد که این لزوماً به معنی گرانقیمت بودن آن نیست.

در مورد سایز کراوات، باید به این نکته توجه داشت که عرض آن باید با عرض برگردان یقه کت ، مطابقت داشته باشد و گره آن باید با یقه پیراهن و فرم چهره متناسب باشد. پارچه کراوات باید متناسب با موقعیتی که آن را می پوشیم باشد، مثلا کراوات های ابریشمی کمی براق، مناسب فضاهای رسمی و جلسات کاری و پارچه های بافت دار، بطور مثال پارچه پشمی برای مناسبت های غیر رسمی تر پیشنهاد می شود. کراوات های بافتنی هم وجود دارند که برای فضاهایی که قانون خاصی برای لباس پوشیدن ندارند مناسب می باشد، که می توان با کت بافتنی یا کت و شلوار ست کرد.

با پیراهن های ساده چه کراواتی بپوشیم

پیراهن سفید: هر مردی در کمد خود باید پیراهن ساده از سه رنگ سفید، آبی آسمانی و صورتی کمرنگ داشته باشد. پیراهن سفید مثل بوم سفیدی است که می توانید با هر کراواتی ست کنید.

با پیراهن های ساده چه کراواتی بپوشیم

پیراهن آبی روشن: پیراهن های آبی یا صورتی روشن، توانایی شما در ترکیب رنگ ها را به چالش می کشد، پیراهن های آبی روشن به خوبی با کراوات های طرح دار، بافت دار که از یک خانواده رنگی هستند ترکیب می شوند. برای رنگ آبی، نارنجی رنگ مکمل است ولی بهتر است نارنجی سوخته را انتخاب کنیم تا ما را با کارکنان خطوط هوائی اشتباه نکنند.

قرمز و زرد رنگ های متضاد آبی هستند. در نتیجه کراوات هایی با تنالیته قهواه ای، صورتی با پیراهن آبی، همخوانی دارند.

سبز، در چرخه رنگ، رنگ مشابه آبی است و کراوات هایی از این خانواده مثلا سبز لجنی، بدون صرف زحمت زیادی، ظاهری آراسته به شما می بخشد.

با پیراهن های آبی چه کراواتی بپوشیم

پیراهن های صورتی: از رنگ های کلیدی این فصل است و با کراوات های به رنگ بنفش و ارغوانی تیره که از رنگ های مشابه صورتی در چرخه رنگ هستند، ترکیب دلپذیری به وجود می آورند. سبز، رنگ مکمل صورتی است و کراوات هایی با تنالیته های خاکی، بخوبی با پیراهن صورتی ست می شوند.

آبی، رنگ متضاد صورتی است، و کراواتی به رنگ آبی تیره (ساده یاطرح دار)، بهترین گزینه برای یک پیراهن صورتی است.

با پیراهن های صورتی چه کراواتی بپوشیم

 

ست کردن کراوات با پیراهن های راه راه

در پیراهن های راه راه یا طرح دار، هر چیزی که به آن اضافه می شود باید به هارمونی لباس اضافه کند بدون اینکه زیادی شلوغ به نظر بیاید و این نکته را در مورد کراوات نیز باید رعایت کرد. کراوات هایی با بلوک های رنگی (سطح پارچه با دو یا چند رنگ تقسیم می شود که این رنگ ها می توانند، مشابه، مکمل و متضادباشند) انتخاب های مناسبی هستند.

در انتخاب کراوات دوقاعده کلی وجود دارد:

– رنگ کراوات باید تیره تر از پیراهن باشد.
– در کراوات های طرح دار، طرح آن باید درشت تر از طرح های پیراهن باشد.

پیراهن و کراوات راه راه خیلی خوب با هم ست می شوند به شرطی که راه های کراوات درشت تر باشد. نکته دیگر اینکه، اگر پیراهن راه راه عمودی است، بهتر است کراواتی با راه های افقی یا مورب انتخاب کنیم.

پیراهن های راه راه را می توان با کراوات هایی با طرح های بته جقه ای، هندسی و خال خالی نیز ست کرد به شرط رعایت تمام نکاتی که در بالا ذکر شد اعم از رنگ، اندازه و جهت.

ست کردن کراوات با پیراهن های راه راه

 

کراوات های مناسب پیراهن های شطرنجی

اگر قرار است کراواتی طرح دار با یک پیراهن شطرنجی به تن کنیم، طرح های آن، قطعا باید بزرگتر از طرح پیراهن باشد تا در پیراهن گم نشود. البته پیراهن های چهارخانه پنجره ای استثناء هستند و در جور شدن با کراوات هایی که طرح های ریزتری دارند، منعطف تر هستند. هنگام ست کردن کراوات با پیراهن های شطرنجی گینگهام (این پیراهن ها دارای خطوط شطرنجی ساده و تک رنگ بر زمینه سفید هستند) بهتر است رنگ کراوات را با رنگ خطوط شطرنجی، ست کرد نه رنگ سفید زمینه.

بطور مثال کراوات سورمه ای با پیراهن شطرنجی صورتی یا آبی آسمانی بسیار خوب به نظر می آید. با پیراهن هایی که شطرنج های درشت تر و شلوغ تر دارند، باید کراوات هایی تک رنگ، یا دارای بلوک های رنگی به شرطی که رنگ آن تیره تر از پیراهن باشد، انتخاب کرد.

کراوات های راه راه برای پیراهن های شطرنجی بسیار عالی هستند، بخصوص اگر این راه ها، پررنگ و درشت باشند تا در زمینه شطرنجی خوب به چشم بیایند. کراوات های خال خالی و بته جقه ای با رعایت همین اصل، انتخاب های جالبی خواهند بود.

 

کراوات های مناسب پیراهن های شطرنجی

 

انتخاب کراوات با پیراهن های بافت دار

هنگام انتخاب کراوات با پیراهن های بافت دار مثل کتان و جین باید توجه داشت که از نظر بافت پارچه، همتای هم باشند و از کراوات های ابریشمی و براق باید اجتناب کرد.

کراوات های پشمی و بافتنی، گزینه های مناسبی برای پیراهن های بافت دار هستند. به طور مثال یک پیراهن یقه تکمه دار شامبری (پارچه کتان آبی شبیه جین ولی سبک تر) را می توان با کراوات های بافت یا پشمی خاکستری و سورمه ای ست کرد که مناسب جلسات نه چندان رسمی مصاحبه های کاری است.

انتخاب کراوات با پیراهن های بافت دار

 

 

جستجوهای بیشتر مربوط به ست پیراهن و کراوات
ست کت و شلوار سرمه ای با پیراهن – ست کت و شلوار مشکی و کراوات – خرید ست کراوات – ست کردن کت تک – کراوات زرد – کراوات قرمز – کت و شلوار مشکی با کراوات قرمز – رنگ کراوات با پیراهن سفید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید