سایت صیغه ایرانیان: ازدواج یک ساعته با کارت ملی !!

سایت صیغه ایرانیان: ازدواج یک ساعته با کارت ملی !!

بعضی خانم‌ها در سایت صیغه ایرانیان/ همسریابی ازدواج موقت در تهران» ثبت نام کرده‌اند. سایتی که به‌گفته‌ی مسئول ثبت نام آن «در سامانه رسمی ثبت شده و حقانیت آن از طریق پلیس فتا ‏قابل پیگیری است.»این سایت از دو سال پیش‏ فعال است و با اینکه بیش از ۱۰۰ ‏بار از سوی کفار مورد حمله بزرگ «ddos» قرار گرفته‌ اما همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد: «همانگونه که بینندگانِ پیگیر مستحضرند قطع و وصل‌شدن‌های مداوم سایت ناشی از این مظلومیت و عناد با فقه شیعه‌ی جعفری بوده است که ما آن را نشان‌دهنده حقانیت فعالیت‌مان محسوب و به کوری چشم کافران در مسیر درستی که در آن گام نهاده‌ایم مصمم‌تر شده‌ایم.»

مدیریت سایت را فردی به نام فردین شمائی، کارشناس حقوق قضایی به عهده دارد. حق معارفه در این سایت بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است و شمائی این مبلغ را مناسب می‌داند: «آقایانی که فکر می‌کنند مهریه‌ها بالاست و نعوذبالله آن‌ را با حرام خدا مقایسه می‌کنند اولاً از امنیت روانی، قانونی و حلالیت شرعی و همچنین بیماری‌های ایدز و هپاتیت که بگذریم این بانوان محترمه که عمدتاً به‌خاطر نیاز مالی و بعضاً عاطفی با اصول خدا، شارع و قانون صیغه می‌شوند کجا و نعوذبالله زنان مورد قیاس شما کجا و در مورد هزینه معرفی نیز هزینه‌های بسیار سنگین تبلیغات، تعمیر و نگهداری سایت و حقوق پرسنل سایت را محاسبه و لحاظ نمایید.»

از یگانه، مسئول ثبت‌نام که «متاهل و متولد ۱۳۴۷» است جزئیاتی درباره‌ی فعالیت این سایت پرسیدیم. در طول این گفت‌وگو یگانه تأکید‌ کرد که استفاده از خدمات این سایت برای دختران مجرد توصیه نمی‌شود و بهتر است که دختران مجرد در درجه‌ی اول سعی کنند ازدواج دائم داشته باشند.

شرایط ثبت نام در این سایت برای ازدواج موقت چیست؟

قبل از هر چیز باید شرایط خودتان را در یک پیامک توضیح دهید. مثلاً اگر دوشیزه باشید، اصلاً نمی‌توانید این کار را انجام دهید. من به دوشیزگان توصیه می‌کنم ازدواج دائم داشته باشند، چون ازدواج موقت تبعات روحی خاص خودش را از نظر خانوادگی و اجتماعی دارد. بانوان دیگر شرایط و ویژگی‌هایشان را در یک پیامک مطابق با دستورالعمل سایت (نام و نام خانوادگی و تأهل، سن و شهر و شغل، تلفن ثابت، ‏تاریخ و ساعت و دقیقه‌ی ‏واریز مبلغ) می‌فرستند. من آنها را به واحد هماهنگی ارجاع می‌دهم و آنجا تصمیم می‌گیرند که آنها را ثبت‌نام ‏بکنند یا نه. مشخصات این افراد با یک کد و نام مستعار در سایت منتشر می‌شود.

ولی من دیدم دخترهای ۱۸ یا ۱۹ ساله هم در سایت صیغه ایرانیان ثبت نام کرده‌اند.

هر خانمی حتی ۱۸ ساله‌ی غیر دوشیزه (البته با ارایه مدارک پزشکی) هم در این سایت‏ هستند و حتماً پدر و جد پدرشان متوفی است. آنها شرایط خاص خودشان را دارند. اگر مجرد باشند و سابقه‌ی ازدواج هم نداشته باشند می‌توانند، در این سایت ثبت نام کنند البته اگر مرجع تقلید آنها حضرت آیت الله‌العظمی سید محمد صادق روحانی باشد. متوجه هستید؟

پس خانم‌های مجرد هم می‌توانند ثبت نام کنند؟

دختران مجرد با انجام این کار دچار صدمات روحی بسیاری می‌شوند و آینده‌شان‌ خراب می‌شود. مدیریت سایت خانم‌های دوشیزه را ثبت نام نمی‌کنند به‌ویژه اگر جوان باشند.

مهریه چگونه و براساس چه معیارهایی تعیین می‌شود؟

مهریه با توجه به شئونات خانم تعیین می‌شود، مانند مهریه‌ی ازدواج دائم… با توجه به شئونات خانوادگی تحصیلی و اخلاقی تعیین می‌شود.

چه ضمانتی برای پرداخت آن وجود دارد؟

مهریه با نظارت سایت حتماً پرداخت می‌شود. شما مشخصات خودتان را می‌فرستید اگر مورد ازدواج دائم وجود داشت، به شما می‌گوییم.البته در مورد ازدواج دائم ما هیچ تضمینی نمی‌کنیم. تحقیق با خود خانواده است.

می‌گویند بیشتر کسانی که به سایت صیغه ایرانیان مراجعه می‌کنند، مردان متأهل هستند.

نه اشتباه است، بیشتر مجرد هستند. افراد متأهل هم اگر خانم‌شان بیمار باشد یا در سفر بوده یا جدا از آنها زندگی کند به ما مراجعه می‌کنند.

شما چطور می‌فهمید که این مردان حقیقت را می‌گویند؟

الان من چطور با شما صحبت می‌کنم؟ همینطوری هم با اینها صحبت می‌کنم. اگر دروغ بگویند به خودشان مربوط است. صحت اظهارات با خود افراد است. اگر مردی زنش تومور مغزی دارد و روی ویلچر است، مجرد محسوب می‌شود. ۹۰ درصد متقاضی‌های ما افراد مجرد هستند، نمی‌دانم این سوء‌تفاهم از کجا ناشی شده. اگر زنی بخواهد، می‌تواند مدارک پزشکی همسر مرد را ببیند تا مطمئن شود. اگر نتوانست جواب مثبت بگیرد، مسئولیت با خود آقاست. خانمی هم که نخواهد با فرد متأهل باشد، باید شرط بگذارد که من آقای متأهل را نمی‌پذیرم. شرط همسریابی را فرد می‌تواند مشخص کند، ما چیزی را تعیین نمی‌کنیم.

برای انجام صیغه‌ی یک‌ساعته شما اصل شناسنامه را هم می‌بینید یا فقط کارت ملی را می‌گیرید؟

داشتن اصل کارت ملی معتبر کفایت می‌کند.

سایت شما ‏برای تأمین مسکن مراجعه‌کنندگان هم کمک می‌کند؟

این بستگی به متقاضی دارد. اگر خانمی قید کرده نمی‌تواند جای مناسبی را فراهم کند باید آقا این کار را انجام دهد. در موارد یک‌ساعته تأمین مسکن با خانم است. در برخی موارد هم سایت کمک می‌کند تا امنیت لازم برقرار شود.

چگونه؟

یک زن از طرف سایت در محل عقد یک‌ساعته حضور دارد.

برای صیغه ساعتی هزینه‌ی مکان از طرف چه کسی پرداخت می‌شود؟

ببینید یک مهریه است که باید خود فرد بپردازد و یک هزینه‌ی معرفی است. سایت یک فیلتر ورودی است. حتی اگر این سایت دولتی بود باید هزینه‌هایی به آن پرداخت می‌شد تا هر آدم بی‌سروپایی اینجا ثبت نام نکند و هر کاری خواست نتواند انجام دهد. منتهی خود خانم اگر مسکن نداشته باشد، ما مسکن را معرفی می‌کنیم. البته مسکن مال ما نیست. مال فرد مورد اطمینان ماست.

هزینه یک‌ساعته‌ی این مکان چقدر است؟

الان برای یک ساعت باید ۳۰ هزار تومان از طرف خانم پرداخت شود، رقم سنگینی نیست.

در فضای مجازی تعداد زیادی سایت و وبلاگ همسریابی و صیغه وجود دارد. چطور باید به سایت شما اعتماد کرد؟

من در مورد سایت‌های دیگر هیچ آشنایی ندارم، بنابراین حرفی هم نمی‌زنم. دو سال است که سایت ما فعالیت می‌کند. این سایت معتبر بوده و در ستاد ساماندهی وب‌سایت‌ها ثبت است. البته می‌دانید که نه‌تنها به سایت ما، بلکه به هیچ سایتی مجوز داده نشده است اما باید این را هم بدانید که چون این مسئله خلاف شرع نیست، خلاف قانون هم محسوب نمی‌شود.

از من می‌شنوید، خودتان باید از خودتان مواظب کنید. اگر توجه کنید بیشتر این صفحه‌ها وبلاگ هستند، سایت نیستند که بتوانید اطمینان کنید. ما به دختران جوان توصیه می‌کنیم در هیچ وبلاگی ثبت نام نکنند. در مورد این سایت هم می‌توانید از ستاد ساماندهی وب‌سایت‌ها پیگیری کنید. می‌توانید حتی از طریق پلیس فتا هویت ما را بررسی کنید.

22 دیدگاه‌ها

 1. واقعا خاک دو عالم بر سر تمام کسانی که با نظر این متن بالا موافقند

 2. سلام لطفا برای ثبت نام چکار کنیم شماره تلفن دفتر را هم نمیدانیم مارا راهنمایی کنید با تشکر 

 3. من از عمان ودر شمال تهران زندگی می کنم
    می خواهم با خوانم مطلقه صیغه کنم

 4. راستی ناشناس جون وسیماخانم وامثال این تفکر:ازدواج موقت تواسلام دربرابرازدواج دایم تعریف نشده بلکه درمواقع وموارداضطراری که احتمال ب زناافتادنه تعریف شده؛تازه همونشم شرایطه پیچیده ای داره.لطفاپخش کنید.

 5. سلامتی همه دختراییه با حال که مطلقه هستنو با درکو فهم زندگی میکنن صلوات بلند ختم کن ……

 6. فاحشه خونه اسلامی. از خدا بترسید
  خودتون رو گول نزنید. یعنی آدم اینقدر باید احمق باشه؟؟؟
  عقد یک ساعته؟؟؟؟ یعنی شهوتتو خالی کن برو
  مردم از خنده. همین شماها هستین که چهره اسلالم رو خراب کردین

  • سلام..شارع اسلام سنت ازدواج دایم رابا ازدواج موقت توام نموده تا امر ازدواج اسانگردد/ودران شروطی قرارداده تامحذورهای زنا از قبیل امیخته شدن نطفه ها وانقطاع نسل ومشخص نبودن پدر ان فرزند وجود نداشته باشد.واین حکم از افتخارات اسلام است/ولی همیشه وجود دارندکسانی که از بهترین موضوعات بدترین برداشت وسواستفاده رامیکنند..ولی ایا زنا بهتراست یامتعه؟؟؟؟

  • بد بختهایی که نمیفهمید بخونید و بدونید که چقدر از فساد کم میشه و همه یه جایه مشخصی رو میشناسن و میرن حتی بهداشتی هم هست و خدا پدرو مادره باعث و بانی اینارو بیامرزه اخه تو شکم سیر شوهر نمرده چی میفهمی ؟ … ۴ شب شوهرتو نبینی باید ………
   لطفا ادمهایه عاقل نظر بدن نه شکم سیر هایه بی نیاز

 7. عجیبه ما ایرانیا کلا دوست داریم با مراجع مخالف باشیم چه به نفعنون باشه چه به زررمون!
  از نظر من خیلی هم خوبه

  • درقران امده است که زن باید ازهمسرش ارث ببرد حال اگر این مورد درعقد موقت هست این ازدواج درست است واگر نیست یک کلاه شرعی!!که البته خودتان هم میدانید که در صیغه موقت ارثی برای زن نیست. درهیچ کدام ازمنابع تاریخی معتبر چه شیعه وچه سنی ذکری ازنام همسران صیغه ای پیامبر یا امامان نیست!!اگر این یه سنت است چرا این معصومین رعایت نکردند!! حال از موردی شرعی به عقلی برسیم یک مرد میتواند هرچند که درتواند داشته باشد زن صیغه کنند مثل شاهان قاجار(۸۰تا ۱۲۰ تا….) حال اینجا میتواند حالت عاطفی برقرار کرد ویا بیشتر جنبه س ک س دارد.به هرحال عقد موقتی چیزی نیست جز فحشاالبته با نام اسلامی ودربین ادیان اسلامی وحتی مذاهب مختلف شیعه تنها دربیت ۱۲ امامی است.

 8. پاسخ به سیما سلام سیما جون ببخشید من طرفدار اینکار نیستم ولی بهتراز استفاده کردن خانوما از لامپه.

  • آقای محترم خودارضایی برای همه پیش میاد،متاسفم برای جوونایی که طرز فکر شما رو دارن

 9. چقدر زشت!!
  فحشا خونه راه انداختین؟!!
  مکان هم به افراد میدید؟!!
  نماینده هم به مکان میفرستید؟!!
  اینکه مثل خارج از کشوره هیچ فرقی نداره
  صیغه یا خطبه عقد هم یعنی رضایت طرفین معنی خاصی نداره جمع کنید این بساطو خجالت داره اسمشو گذاشتین مملکت اسلامی!! آخه کجای این کارها مناسب مملکته اسلامیه!!!
  آدم از خجالت آب میشه مطالب سایت رو میخونه
  به جای اینکه ازدواج دائم و ثبات اخلاقی و رفتاری رو رواج بدید ازدواج موقتو رونق میدید؟!!

  جهت اطلاع :
  در خارج از مرزهای ایران حداقل اگر چنین کاری میشه افراد کارت سلامت دارند تا هزاران هزار بیماری رو رواج ندند مثل هپاتیت و ایدز یعنی هر چند ماه چکاپ کامل میشن و کسی که این کارتو نداره حق نداره در کلوپها برای چنین اعمالی باشه 
  ای کاش قبل از هر چیز به فکر سلامت روح و جسم باشیم

  رو پیشونی کسی ننوشته من ایدز دارم من هپاتیت دارم خواهشا مراقب باشید و کلا دنبال این مسائل(ازدواج موقت و خوشگذرانیهای لحظه ای ) نباشید

  • به نظر من که سیما جان داری اشتباه می کنی
   مگه چه ایرادی داره، رفع نیازهای جسمی اولویت داره به همه نیاز های بشر. چرا که اگر این نیاز ها از راه های قانونی رفع نشه خیلی خطرناکه…

 10. سلام 
  خواهشن گول این سایت رو نخورید 
  من یک با ر در این سایت ثبت نام کردم ولى کلى پول براى معرفى گرفتن 
  و وقتى که سر قرار رفتم  اصلان اون خانمى که مشخصاتش توى سایت نوته بود نبود 
  و زمانى که به مسوول سایت تماس گرفتم به من میگه پول بیشتر بده تا مورد بهتر معرفى کنم  
  من به این اقا میگم شما توى سایت دروغ نوشتید و این خانمى که معرفى کردید اصلان با مشخصات سایت نمیخوره 
  تلفن رو  قطع کرد و دیگه جواب نداد گول این … رو نخورید

Comments are closed.