سامانه جامع گمرکی فردا آغاز به‌کار می‌کند


به گزارش خبرگزاری مهر، براساس برنامه گمرک ایران تا پایان دی ماه سال ۱۳۹۲ کلیه گمرک های کشور به این سامانه تجهیز می شوند.


در گام بعدی در نظر است ضمن پیاده سازی سیستم ارزش بر روی پورتال گمرک، امکان دسترسی اظهار کنندگان به سوابق ارزش اظهاری کالای خود نسبت به تنظیم اظهارنامه و پرداخت توام به صورت الکترونیک، سرعت انجام کار بدون لزوم مراجعه حضوری به گمرک تا حدود زیادی افزایش یابد.وی ادامه داد: به علاوه با برقراری ارتباط سیستمی گمرک با انبارها و بنادر ضمن اتوماسیون فرآیندهای اجرایی، امکان زمان سنجی انجام کار برای گمرک و به تبع آن خدمت گیرندگان فراهم خواهد شد.


به منظور اطلاع رسانی کامل به تمام فعالان تجاری دستورالعمل و شیوه نامه استفاده از سامانه مذکور به همراه شماره تلفن پشتیبانی از سامانه، در پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و فرم های ثبت نام به منظور اخذ شناسه و رمز ورود صاحبان کالا به سامانه و انجام کلیه مراحل فوق الذکر فراهم می باشد.


در زمان اجرای آزمایشی و اجرای سراسری سامانه های مذکور، تیم کارشناسی فن آوری اطلاعات و ارتباطات در جهت راهنمایی کامل صاحبان کالا و همکاران گمرک با هدف اطمینان از راه اندازی روان و مطمئن سامانه در محل گمرک های اجرائی و ستاد مرکزی حضور خواهند داشت. در این زمینه کارشناسان فنی بخش گمرکی و فن آوری اطلاعات و ارتباطات پاسخگویی و راهنمایی های لازم را معمول خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید