ساماندهی ۳۳۴ امدادگر زمستانی در جاده های اردبیل/ذخیره هشت تنی نمک

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از ساماندهی ۳۳۴ نفر نیروی امدادرسانی جاده ای برای ارائه خدمات زمستانی در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

اردبیل نیوز: علی حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آمادگی این نهاد برای ارایه خدمات در زمستان گفت: این تعداد نیروی انسانی متخصص در جاده ها یا پایگاه های امداد جاده ای حضور داشته و با ارایه خدمات از بروز مشکلات جاده ای ممانعت به عمل خواهند آورد.

وی با بیان اینکه راه و شهرسازی خدمات رسانی به مسافران رمستانی را از وظایف سنگین خود می داند، تصریح کرد: با حضور این نیروهادر زمان برف و یخبندان مشکلات کمتری به وجود می آید و اگر هم مشکلی وجود داشت نیروهای جاده ای با سرعت عمل بیشتری این مشکلات را مرتفع می کنند.

حیدری از آمادگی ۱۹۳ دستگاه ماشین آلات سنگین برای خدمات رسانی در جاده های استان خبر داد و افزود: این ماشین آلات برف روبی، نمک پاشی و … را انجام می دهند تا به دلایل آب و هوایی و بارش برف و یخبندان هیچ ماشینی در جاده های استان متوقف نشود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان با اشاره به ضرورت استفاده از نمک در زمان برف و یخبندان اضافه کرد: برای استفاده از نمک در جاده های استان مخازن نمک تعبیه می شود تا اگر نیاز به این مواد وجود داشت بتوان از آنها برای رفع مشکلات احتمالی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه اداره راه و شهرسازی هشت هزار و ۵۰۰ تن نمک ذخیره سازی کرده است، ادامه داد: به دلیل سخت گذر و کوهستانی بودن نمک پاشی الزامی بوده و برای ممانعت از یخ زدگی جاده های مواصلاتی استان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید