سالانه چند نفر از زنان مطلقه وارد بزه می شوند؟

ساسانی در ارتباط با مشکلات امروز زوج‌های جوان اظهار داشت: عمده‌ گله‌ها و شکایت‌هایی که امروز از زنان و مردان در راهروی دادگاه‌های خانواده می‌شنویم، این است که همسرم مرا درک نمی‌کند، قدر مرا نمی‌داند و به من احترام نمی‌گذارد.

استاد برجسته دانشگاه‌های تهران با اشاره به وقوع سالانه ۶۰ تا ۹۰ هزار طلاق در کشور گفت: برای جلوگیری از گسست خانواده‌ها، زن و مرد باید به حوزه اقتدار هم احترام بگذارند.

به گزارش فارس، فرشته ساسانی صبح امروز در همایش خانواده‌ موفق در مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: رعایت حوزه‌ اقتدار زن‌ها و مردها و احترام به این حوزه‌ها، کلید اصلی حل مشکلات خانواده‌ها است.

وی افزود: طبق آمارهای رسمی ما سالی ۶۰ تا ۹۰ هزار طلاق در کشور داریم که اگر یک‌سوم زنان مطلقه وارد بازار کار شوند که این اتفاق نمی‌افتد و یک‌سوم ازدواج مجدد کنند، یک‌سوم دیگر به سمت آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی کشیده می‌شوند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: این حجم از گسست و گسل در خانواده‌های ما چگونه بازسازی می‌شود؟ من فکر می‌کنم تنها راهی که می‌شود جلوی این آسیب‌ها را گرفت این است که با توجه به زندگی حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) مدلی را تعریف کنیم و در سطح جامعه آموزش بدهیم.

وی با تاکید بر لزوم اشاعه‌ فرهنگ مشاوره تصریح کرد: پیامبر(ص) فردای ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه‌ زهرا(س) به منزل ایشان رفت و این زوج را تنها نگذاشت و با آن‌ها به گفتگو پرداخت، این نشان می‌دهد که مشاوره دادن به زوج‌ها و به امان خدا رها نکردن‌شان چه‌قدر مهم است؛ ما نباید زوج‌های جوان را بعد از ازدواج تنها بگذاریم و بدون مشاوره رهایشان کنیم.

ساسانی در ارتباط با مشکلات امروز زوج‌های جوان اظهار داشت: عمده‌ گله‌ها و شکایت‌هایی که امروز از زنان و مردان در راهروی دادگاه‌های خانواده می‌شنویم، این است که همسرم مرا درک نمی‌کند، قدر مرا نمی‌داند و به من احترام نمی‌گذارد.

وی ابراز داشت: ما باید این مساله را سرلوحه‌ کار خودمان قرار دهیم که زن و مرد همراه هم هستند و شرایط و نقاط اشتراک و افتراق متفاوتی با هم دارند و همین شرایط و نقاط است که باعث می‌شود زن و مرد تشکیل خانواده دهند، پس باید تمام تلاش‌مان را معطوف بر شناخت این عوامل کنیم و به مرور کاری کنیم که خانواده به سمت تعالی گام بردارد.

ساسانی در پایان به حوزه‌ اقتدار مرد و زن اشاره کرد و با تشریح این حوزه‌ها خاطرنشان ساخت: بخش مهمی از حوزه‌ اقتدار مردها در قدرت، شخصیت و زیر سئوال نرفتن قابلیت‌هایشان نهفته است؛ در زن‌ها نیز این حوزه بیشتر معطوف به زیبایی‌ و زینت‌شان است و اگر زن و مرد یاد بگیرند که به حوزه‌ اقتدار هم احترام بگذارند و سعی‌شان بر شناخت و رعایت این حوزه‌ها باشد، عمده‌ مشکلات خانواده‌ها رفع خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید