ساخت دستگاه سایش خراشان تابر برای نخستین بار در دانشگاه تبریز


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر شاهین خامنه اصل مجری و سازنده این دستگاه شنبه با اعلام این خبر گفت: دستگاه سایش خراشان تابر ساخته شده با نام “مواد آزما” جهت آزمایش مقاومت به سایش خراشان مواد فلزی، پلیمری، محاسبه عمر قطعات و سطوح تهیه شده با فناوری های مختلف بر اساس استانداردهای جهانی ASTM F 1978-12 و ASTMD4060 کاربرد دارد.


وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه “مواد آزما” نخستین نمونه از نوع دستگاه های سایش خراشان تابر در ایران است، اظهار داشت: این دستگاه تحت بارهای مختلف و با سرعت های مختلف امکان ساییدن دیسکهای با ابعاد استاندارد را بوسیله سنگ های ساینده دارد.


خامنه با اشاره به تأثیر مکانیزم های انهدام مکانیکی، خوردگی و سایش بر عمر و کارایی قطعات مهندسی گفت: سایش با چنین مکانیزم هایی از جمله مهمترین دلایل از کار افتادن قطعات فنی مهندسی است و تخمین عمر و کار آمدی قطعات با آزمون های استاندارد شده این نوع انهدام انجام می گیرد، که دستگاه آزمایش سایش خراشان تابر ازجمله ابزارهای سنجش عمر و دوام سطوح است.


دکتر شاهین خامنه اصل دارای سوابق علمی و آموزشی چون ارایه و چاپ ۹۴ مقاله، راهنمایی بیش از ۴۰ پروژه کارشناسی و کارشناسی ارشد ، راهنمایی سه پروژه دکتری مهندسی مواد، دو اختراع ثبت شده، انتخاب به عنوان دانشمند جوان از طرف کمیته ESHP ژاپن در ۲۰۰۴ و اجرای چندین طرح تحقیقاتی مختلف است.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید