خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها ساخت دستگاه اعلام وقوع زلزله و قطع گاز در مشگین شهر

ساخت دستگاه اعلام وقوع زلزله و قطع گاز در مشگین شهر

۰
ساخت دستگاه اعلام وقوع زلزله و قطع گاز در مشگین شهر

مبتکر و مخترع مشگین شهری در استان اردبیل موفق به ساخت دستگاه اعلام وقوع زلزله و قطع گاز خودکار شد.

اردبیل نیوز: به گزارش مهر، این دستگاه که توسط داوود حیدر نژاد مبتکر جوان مشگین شهری رونمایی شده، کاربردهایی نظیر قطع گاز و به صدا درآمدن تلفن تمام مشترکان در هنگام وقوع زلزله دارد.

سازنده این  دستگاه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ابتکار جدیدی و کاربردی خود گفت: این دستگاه می تواند به هنگام وقوع زلزله  با ریشترهای متفاوت پس از به صدا در آوردن آژیر و روشن کردن چراغ، شیر اصلی گاز محل سکونت را نیز قطع کند.

داوود حیدر نژاد افزود: با  نصب این وسیله در ایستگاه اصلی گاز منطقه می توان در زمان وقوع زلزله جریان گاز تمامی مشترکین را همزمان و به صورت اتوماتیک قطع  کرد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این با نصب این دستگاه در مرکز تلفن شهر و یا روستا، در زمان وقوع زلزله زنگ تمامی تلفنهای مشترکان را به صدا در  آورد تا به عنوان هشدار خسارت احتمالی زلزله را کاهش داد.

به گفته این مبتکر مشگین شهری دستگاه اعلام وقوع زلزله با هزینه بسیار اندک تهیه شده و در صورت انبوه سازی به راحتی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

مطلب قبلی از اهدای اعضای عسل بدیعی جلوگیری شد
مطلب بعدی آخرین قیمت سکه در بازار امروز ۱۵ فروردین
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید