زن فاش کننده هویت اوباما کشته شد

مقام های مجمع الجزایر هاوایی اعلام کردند ˈلورتا فادیˈ زنی که در سال ۲۰۱۱ در جریان جنجال های مربوط به هویت غیر آمریکایی اوباما، محل تولد او درهاوائی را به عنوان یک آمریکایی رسما تایید کرده بود، در حادثه سقوط یک هواپیما کشته شد.

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کیت یاماموتو سخنگوی دفتر بهداشت وزارت خارجه آمریکا در مورد این حادثه گفته است که مامورین گارد ساحلی هاوایی سه نفر از سرنشینان این هواپیما را نجات داده و پنج نفر دیگر با کمک اداره آتش نشانی این منطقه از خطر مرگ نجات یافتند.
بنابر این گزارش خانم فادی سرپرست ۶۵ ساله اداره بهداشت هاوایی تنها سرنشینی است که در این حادثه جان خود را از دست داده است.
در جنجال های سیاسی سال ۲۰۱۱، رقبای جمهوری خواه اوباما مدعی شدند که او متولد کشور کنیا است و طبق قانون اساسی این کشور صلاحیت مقام ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.
لورتا فادی که در ژانویه سال ۲۰۱۱ به سمت سرپرستی اداره بهداشت مجمع الجزایر هاوایی منصوب شد و سه ماه بعد با رد این ادعاها سند تولد اوباما در هاوایی را رسما تایید کرد.
تام ماتسوتا سرپرست موقت اداره بهداشت هاوایی در پی این حادثه با انتشار بیانیه ای خانم فادی را انسانی پرتلاش و صادق توصیف کرده و این حادثه را به بازماندگان او تسلیت گفته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید