رییس حراست نفت:امنیت مشاور پوتین از وزیر انرژی بالاتر بود/با اتهام زنی، انگیزه نفتی ها را گرفتند


*انگیزه بسیاری از نیروها را هم در چند سال گذشته با اتهاماتی که زده شده بود از آنها گرفته اند. درحقیقت اینها هم از بدنه اجرایی صنعت نفت خارج شده اند. حتما که نباید بروند فلان کشور. می روند یک گوشه، بدون انگیزه می نشینند. درحقیقت کشور خدمات آنها را از دست داده است. متأسفانه در چند سال گذشته بعضا با برخی عقده های شخصی در این حوزه هم مواجه بوده ایم.

* علی رغم اینکه سعی می کردیم در کمیته برگزاری اجلاس وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز در تهران، خود را امیدوار نشان دهیم، راستش خیلی هم امید نداشتیم. اما آقای زنگنه، اجلاس را خیلی خوب مدیریت کردند. بعد از انتخاب کاندیدای ایران، کلافگی و سردرگمی هیات روس را می دیدیم. شاید آنها فکرش را نمی کردند که چنین اتفاقی در تهران رقم بخورد. این موضوع نشان داد که وزارت نفت ظرفیت دیپلماسی قوی ای دارد که کشور می تواند از آن استفاده کند به این معنا که بخشی از راهبردهای سیاست خارجی به ویژه در قبال همسایگان می تواند توسط وزارت نفت پیش برود.

* در این اجلاس ترتیبات امنیتی مشاور آقای پوتین از وزیر انرژی روسیه هم بالاتر بود. ایشان حتی با خودشان محافظ هم آورده بودند.

* درخواست ایشان حفاظت نامحسوس و بدون ایجاد حساسیت و محدودیت برای شهروندان و شرکت کنندگان در اجلاس بود.

* اگر رئیس جمهور یا سران قوا یا شخصیت های خاصی در اجلاس شرکت می کردند تأمین امنیت اجلاس به عهده سپاه پاسداران قرار می گرفت. کما اینکه وقتی وزرای شرکت کننده در اجلاس، در مهمانی شام رئیس جمهور کشورمان شرکت کردند مسوولیت کل امنیت و حفاظت از ورودی کاخ سعدآباد از دست ما خارج شد و برعهده سپاه پاسداران قرار گرفت. صدور کارت و بخشی از مسائل مربوط به اتباع بیگانه هم در اختیار وزارت اطلاعات بود.

۳۱۳۱


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید