روز طبیعت به کاخ موزه‌های تهران نروید

سه کاخ موزه نیاوران، سعدآباد و گلستان فردا دوشنبه (۱۳ فروردین) ـ روز طبیعت ـ تعطیل‌ هستند.

به گزارش ایسنا، با وجود اعلام محمدرضا کارگر، مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی در ۱۸ اسفند سال گذشته مبنی بر این‌که «موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی در ۱۳ فروردین ۹۷ نیز باز خواهند بود و مدیران مجموعه‌های دارای باغ تاریخی و محوطه‌های سبز باید برنامه‌ریزی داشته باشند تا از برگزاری مراسم سنتی سیزدهم فررودین در این محوطه‌ها جلوگیری شود»، اما به نظر می‌رسد مسؤولان موزه‌ای در این سه کاخ موزه حاضر به باز کردن نیاوران، سعدآباد و کاخ گلستان در روز طبیعت نیستند.

پیگیری خبرنگار ایسنا از مسؤولان این سه مجموعه تاریخی که دارای فضای سبز هستند، در نهایت به اعلام تعطیلی این سه بنا منجر شد.

به گفته‌ی رئوف، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، از حدود پنج سال گذشته این سه کاخ موزه در روز طبیعت تعطیل هستند تا آسیبی به فضای سبز آن‌ها وارد نشود و در صورتی که سازمان میراث فرهنگی هر نوع آسیب وارد شدن به فضای سبز نیاوران را متوجه مسئولان آن نکند، حاضر به باز کردن درهای کاخ نیاوران در روز طبیعت است.

او می‌گوید: در حالت عادی و در روزهای تعطیل نوروزی نیز مردم با وسایل پیک‌نیک به دیدن نیاوران می‌آیند چه برسد به روز طبیعت، به همین دلیل درهای نیاوران را باز نمی‌کنیم.

حتی روز گذشته دلاور بزرگ‌نیا، مدیر اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به ایسنا اعلام کرده است؛ «برنامه‌های نوروزی در تهران تا روز هفدهم فروردین‌ ماه برقرار است، اما در روز سیزدهم فروردین برخی از محوطه‌ها و موزه‌ها از جمله «کاخ گلستان» تعطیل می‌شوند تا آسیبی به فضای سبز آن‌ها وارد نشود.»

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید