روایت واعظی از تبعات حضور در ۴ شبکه اجتماعی/ فیلترینگ ربطی به وزارت ارتباطات ندارد


وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: دولت یازدهم دو اولویت داشت، اکنون که از شیب تند رشد تورم کاسته شده و امیدواریم به زودی سیر نزولی داشته باشد، از دو هفته پیش دولت به موضوع ایجاد اشتغال وارد شده است.

 

نشست مشترک وزیر ارتباطات و معاون علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری با شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک علم و فن‌آوری پردیس دیروز برگزار شد.

محمود واعظی در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: از زمان حضور در ۴ شبکه اجتماعی داخلی، بیشترین استقبال را در شبکه اجتماعی کلوب داشتم که ۱۱ هزار نفر کامنت گذاشتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تصور نمی‌کردم تا این حد استقبال صورت گیرد و به این دلیل قصد دارم وقت بیشتری را برای این شبکه و ارتباط با مردم بگذارم.

وی در بخشی از سخنان خود در پاسخ به سئوالی در مورد فیلترینگ سایت‌ها گفت: موضوع فیلتر سایت‌ها ربطی به وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ندارد و کمیته‌ای ۱۳ نفره در قوه قضاییه در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کند.

واعظی توضیح داد: فیلترینگ دارای دو بخش است، بخش نخست آن سایت‌های علمی و تخصصی است که وزارت ارتباطات اعتقادی به فیلتر این سایت‌ها ندارد.

وی ادامه داد: بخش دوم فیلتر سایت‌های غیر اخلاقی است که این اقدام نه تنها خواسته مسئولان و دولت، بلکه خواسته خانواده‌ها است زیرا هم‌اکنون تعداد زیادی از کاربران اینترنت را نوجوانان ۱۴ تا ۱۵ سال تشکیل می‌دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از وجود ۵۱ هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور خبرداد و گفت: تا پایان برنامه پنجم ۲۲ هزار کیلومتر به زیر ساخت فیبر نوری کشور اضافه خواهد شد.

واعظی همچنین یادآور شد: زمانی که وزارت ارتباطات آمدم، پهنای باند داخلی ۵۵۰ گیگابایت بر ثانیه بود که هم‌اکنون به ۸۰۰ گیگابایت در ثانیه افزایش یافته و تا پایان برنامه پنجم در دو سال و نیم آینده به ۴ ترابایت بر ثانیه خواهد رسید که به معنی ۸ برابر شدن ظرفیت پهنای باند داخلی است.

 

۵۶۵۰۳


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید