روایت سایت هاشمی از دیداری که داغ شد / دیگر رهبری به من اعتمادی ندارد

«دعا کنید این بار سنگین به دوش فردی لایق سپرده شود و من هم مانند همیشه به عنوان سربازی کوچک از خیل مردم عظیم‌الشأن ایران، بتوانم همچون گذشته باقیمانده عمر خود را در خدمت انقلاب باشم و مانند مشاوری امین تجربیاتم را در اختیار منتخب شایسته مردم قرار دهم.

جام نیوز نوشت: انتشار سخنانی منسوب به آقای هاشمی در سایت های ضد انقلاب با عنوان اینکه “دیگر رهبری به من اعتمادی ندارد” جنجال زیادی به پا کرد تا آنجا که برخی شبکه ها نیز به تحلیل این سخنان پرداختند.

اما پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در حاشیه نگاری دیدار استانداران اسبق کشور با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به صحبت های آنها در ابتدای گزارش که از آقای هاشمی خواسته بودند در انتخابات وارد شود، نوشت:

صحبت میهمانان که تمام می‌شود. آیت‌الله رشته کلام را به دست می‌گیرد و قبل از هر چیز پاسخ تعریف‌ها را می‌دهند. «فعالیت‌های یکایک شما در دفاع مقدس و سازندگی از من ارزشمندتر بود.» آقای هاشمی با این پاسخ در واقع می‌گویند: «در خیمه اعتدال، کارهای بزرگ با همراهی همه میسر است.» پرچم اعتدال پرچم وحدت ملی است. با وحدت ملی هم نتیجه می‌شود، پیروزی دفاع مقدس و توفیق سازندگی.

همه در حال مزه مزه کردن این جمله آخر بودند که آقای هاشمی نکته مهم دیگری می‌گوید: «این دولت هرگز به تنهایی قادر به این همه کارهای فراقانونی نبود.» مگر می‌شود قلب برنامه‌ریزی کشور را منحل کرد و آب از آب تکان نخورد؟ اطاق فرمان پول و اعتبار کشور را به کناری زد و هیچ مرجعی نگوید آقا چه کار داری می‌کنی؟ همه آن حمایت‌ها و همه آن نادیده‌گرفتن‌ها باعث شد که کار به وضعی که امروز می‌بینیم برسد. راه جبران مافات تنها از مسیر صداقت است و صداقت هم در بازگشت از اشتباه.

آقای هاشمی در ادامه به نکته ظریفی هم اشاره می‌کند. شاید این حرف ربطی هم به انتخابات آینده داشته باشد. اشاره ایشان به کارکرد فراجناحی رئیس جمهور است. آقای هاشمی می‌گوید شخصیت رئیس جمهور در تشکیل کابینه فراجناحی بسیار مهم است. حتی اگر مجلس کاملاً جناحی باشد. یک رئیس جمهور فراجناحی و مقبول می‌تواند کابینه فراجناحی تشکیل دهد. نمونه‌اش هم در سال ۶۸. با تشکیل «دولت فرآگیر از ولایتی تا خاتمی.»

آقای هاشمی اشاره جالبی هم به رابطه خود و رهبری در زمان ریاست جمهوری می‌کند. به هماهنگی کامل و بی‌نظیر با رهبری. به ۳ اصل صداقت، رفاقت و اعتماد کامل بین خود و رهبری. توفیق دولت سازندگی را در همین راستا ارزیابی می‌کند. آقای هاشمی می‌گوید «هماهنگ‌ترین دولت را با رهبری» داشتم. با خودم می‌گویم رهبر معظم انقلاب هم گواه این مطلب را در پایان دولت آقای هاشمی داده‌اند که فرمودند: «هیچ کس برای من هاشمی نمی‌شود.»

پایان جلسه مصادف می‌شود با تکرار درخواست مرسوم ماههای اخیر. یکی از میهمانان با صدایی بلند می‌گوید «آقای هاشمی منتظر خبر خوش حضورتان می‌مانیم تا گذشته‌ها را جبران کنیم.» آیت‌الله هم با لبخندی مهربان می‌گوید: «دعا کنید این بار سنگین به دوش فردی لایق سپرده شود و من هم مانند همیشه به عنوان سربازی کوچک از خیل مردم عظیم‌الشأن ایران، بتوانم همچون گذشته باقیمانده عمر خود را در خدمت انقلاب باشم و مانند مشاوری امین تجربیاتم را در اختیار منتخب شایسته مردم قرار دهم. دعا کنید تا شعار حماسه سیاسی امسال، به دست مجریان و دست‌اندرکاران انتخابات با مشارکت سلایق مختلف به خوبی پیاده و اجرا شود و در حد شعار باقی نماند.»

اطلاعیه روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور اطلاعیه ای ضمن تکذیب برخی اخبار نقل شده از دیدار رئیس مجمع ، تاکید کرد : اخباردیدارهای آیت الله هاشمی فقط از طریق مجاری رسمی ( دفترریاست مجمع، روابط عمومی مجمع و سایت شخصی ایشان) منتشر شده و انتشار هر گونه خبری خارج از این مجاری ،معتبر نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است :

در پی درج خبری در یک پایگاه خبری به نقل از فردی بی‌نام و مجهول‌الهویه که در خبر یکی از استانداران اسبق معرفی شده و منتسب نمودن نقل‌قول‌هایی خلاف واقع به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توضیح ضروری ذیل جهت تنویر افکار خوانندگان به اطلاع می‌رسد.

آنچه که در این پایگاه خبری و سایر سایت‌ها به نقل از پایگاه خبری مذکور در داخل و خارج از قول آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از استانداران دوران سازندگی و اصلاحات ذکر شده در واقع نوعی اعمال سلیقه شخصی و تحریف سخنان ایشان بوده و مطابق با آنچه که در این دیدار بیان شده نمی‌باشد، به ویژه عناوین عدم اعتماد و یا نبض اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی کشور که جای تأمل جدی دارد.

همانطوریکه که بدفعات در تذکرات قبلی متذکر شده که  اخباردیدارهای آیت الله هاشمی رفسنجانی فقط از طریق مجاری رسمی ( دفترریاست مجمع، روابط عمومی مجمع و سایت شخصی ایشان) منتشر می شوند، “ضمن تکذیب مطالب خلاف واقع نقل شده” ، انتظار دارد رسانه‌ها در انتشار اخبار و مطالب خود حفظ امانت و اخلاق رسانه‌ای را مدنظر داشته و از تفسیر به رأی و یا اعمال سلایق شخصی و گروهی در نقل اخبار خودداری کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید