روابط نامشروع و ناسالم،طلاق،اختلافات خانوادگی و استفاده از برنامه‌های عوامل اصلی جرایم هستند

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اردبیل گفت: روابط نامشروع و ناسالم، طلاق و همچنین استفاده از برنامه‌های شبکه‌ها و کانال‌های بیگانه و اختلافات خانوادگی و فقر اقتصادی از علل و عوامل اصلی جرایم به ویژه قتل به شمار می‌رود

اردبیل نیوز:  اسماعیل عالی‌زاده عصر یک شنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: استان اردبیل از لحاظ کشف قتل‌های به وقوع پیوسته جز استان‌های موفق می‌باشد که به سرعت عوامل و علل آن مورد بررسی قرار گرفته و قاتلان دستگیر می‌شوند.

وی با یادآوری اینکه روابط نامشروع و ناسالم، طلاق و همچنین استفاده از برنامه‌های شبکه‌ها و کانال‌های بیگانه و اختلافات خانوادگی و فقر اقتصادی از علل و عوامل اصلی جرایم به ویژه قتل به شمار می‌رود، تصریح کرد: آنچه که در این بین باید مورد توجه قرار گیرد مبارزه بی‌امان با مظاهر و مفاسد اجتماعی است که انتظار می‌رود در این زمینه با جدیت و همراهی خوب مردم ریشه‌های فساد و تباهی برچیده شود.

عالی‌زاده به شیوه‌ها و روش‌های جدید کلاهبرداری با استفاده از شبکه‌های اینترنتی، تلفن همراه و دستیابی به رمز حساب بانکی عموم مردم اشاره کرد و افزود: عده‌ای با ارسال پیامک‌های برنده شدن در قرعه‌کشی از صاحبان تلفن همراه شماره رمز کارت و شماره حساب را درخواست می‌کنند تا جوایز و هدایا را به این حساب پرداخت کنند در حالی که هدف آنها خالی کردن حساب مشتریان و نیرنگ مردم است.

این مسئول خاطر نشان کرد: ما در روزهای گذشته شاهد مراجعات مکرر در این زمینه بودیم که با مقاصد سوء پیامک‌های قرعه‌کشی و برنده شدن در آن با هدف اخاذی به صاحبان تلفن همراه ارسال شده و از آنها رمز کارت خواسته شده تا در یک فرصت استثنایی بتوانند حساب بانکی او را خالی کنند.

وی به شیوه دیگر اخاذی در ماه‌های اخیر اشاره کرد و ادامه داد:‌ عده‌ای نیز با شناسایی واحدهای مسکونی که صاحبان آن در خانه نیستند بسته‌های پستی را در لباس مأمور پست به همسایه‌ها تحویل داده و مبالغی را به عنوان هزینه پستی دریافت می‌کنند تا همسایه‌ها این بسته‌ها را تحویل صاحب‌خانه دهند که در نهایت معلوم می‌شود داخل این بسته‌ها خالی بوده و یا اشیای بی‌ارزش داخل آن وجود داشته است.

رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل اضافه کرد: اغلب همسایه‌ها برای رعایت حال همسایگان و دوستان خود این بسته‌ها را با پرداخت مبالغی به پستچی قلابی تحویل می‌گیرند که در نهایت معلوم می‌شود محتویات آن چیزهای بسیار کم ارزشی است.

عالی‌زاده به شهروندان توصیه کرد مراقبت چنین حرکت‌ها و اقدامات موذیانه و شیادگونه باشند.

وی با بیان اینکه شایعات اساس امنیت را در جامعه از بین می‌برد، افزود: اولویت قرار دادن پرونده‌های قتل و ناهنجاری‌های اجتماعی از وظایف و اقدامات اساسی نیروی انتظامی است.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید