رهاسازی بیش از چهار میلیون قطعه بچه‌ ماهی در استخرهای پرورش ماهی اردبیل

مدیر کل شیلات استان اردبیل، گفت: تاکنون چهار میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه بچه‌ ماهی در استخرهای پرورش ماهی استان اردبیل رهاسازی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،”میر آرمان واعظی” صبح امروز در بازدید از استخرهای پرورش ماهی در اردبیل از رهاسازی هشت میلیون قطعه بچه ماهی در استخرهای پرورش ماهی در استان اردبیل خبر داد و افزود: با رهاسازی این میزان بچه ماهی ما قادر خواهیم بود بخش عظیمی از نیاز‌های آبزی‌پروری استان را برطرف کرده و زمینه افزایش تولید در این بخش را فراهم آوریم.

 

واعظی یکی از ظرفیت‌های استان اردبیل را در آبزی‌پروری وجود منابع آب‌های گرم و سرد و رودهای جاری فراوان اعلام کرد و گفت:‌ اگر این منابع آب درست و صحیح مهار و کنترل شده و در قالب سدهای معیشتی و همچنین استخرها و کانال‌ها مورد بهره‌برداری قرار گیرد میزان تولید چندین برابر افزایش خواهد یافت.

 

مدیرکل شیلات استان اردبیل از صدور مجوزهای لازم برای توسعه استخرهای پرورش ماهی و پرداخت تسهیلات به متقاضیان در این حوزه خبر داد و افزود: میزان تولید آبزیان رو به افزایش است به طوری که امسال نیز تا سقف ۳۰ درصد افزایش تولید در استان اردبیل اتفاق می‌افتد.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون چهار میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه بچه‌ ماهی در استخرهای پرورش ماهی استان اردبیل رهاسازی شده است و همچنان این روند ادامه دارد.

 

مدیرکل شیلات استان اردبیل وزن بچه‌ماهی‌های سردابی را ۸۰ گرم و گرم‌ آبی را ۲۰۰ گرم اعلام کرد و یادآور شد: با این حرکت به یقین تولید در واحد سطح افزایش می‌یابد.

 

وی اضافه کرد: با توجه به استقبال خوبی که مردم در سال‌های اخیر از مصرف گوشت ماهی داشته‌اند تولیدات در این حوزه هر چقدر افزایش یابد با توجه به ظرفیت بازار امکان خرید و فروش آن به مردم نیز بیشتر و بهتر فراهم خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید