رنو برای صادرات بیشتر به ایران، تولیداتش را افزایش می‌دهد

مقامهای شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کردند که به منظور افزایش صادرات محصولاتشان به ایران، میزان تولیدات خود را به ویژه در مجتمع کارخانجات موتورسازی رنو در اسپانیا بالا می برند.

خبرگزاری رویترز بامداد امروز جمعه در نسخه اسپانیولی خود گزارش داد: مسئولان شرکت خودروسازی رنو در اسپانیا پنجشنبه شب با انتشار اطلاعیه ای در مادرید اعلام کردند با توجه به افزایش تقاضا در بازار ایران، تولیدات موتور کی ۴ (K4) را که یک موتور بنزینی ۱۶۰۰ سی سی است و در بسیاری از مدلهای رنو استفاده می شود، ظرف دو هفته آینده افزایش خواهند داد.

بر اساس این اطلاعیه، شرکت رنو قصد دارد از ۱۵ ژوئن – ۲۵ خرداد – آینده میزان تولید موتورهای کی ۴ خود را در کارخانجات وایادولید در شمال اسپانیا از تعداد ۹۴۰ دستگاه به ۱۵۰۰ دستگاه در روز برساند.

شرکت خودروسازی رنو در اطلاعیه خود گفت که برای تحقق این هدف، کارگران کارخانجات وایادولید که هم اکنون فقط در یک نوبت کاری فعالیت می کنند، در شیفت دوم نیز مشغول شده و علاوه بر آن، ۵۵ کارمند جدید استخدام خواهند شد.

این خبر علاوه بر شرکت رنو، برای دولت و جامعه اسپانیا نیز که در بحران بیکاری بسر می برد، خبر خوبی است.

بر پایه این گزارش، موتورهای کی ۴ در مدلهای مختلف رنو نظیر توینگو، سیمبل، کانگو، مگان، اسنیک، فلوئنس، داسیا، لوگان، ساندرو، داستر، لادا لارگوس و نیسان لیوینا، آلمرا و ان پی ۲۰۰ استفاده می شود و صدور تولیدات آن از کارخانجات وایادولید اسپانیا به کشورهای فرانسه، لهستان، روسیه، رومانی، ایران و هندوستان صورت می گیرد.

مسئولان شرکتهای خودروسازی ایران نظیر ایران خودرو و سایپا نیز پیش از این از تولید مدلهای جدید رنو در سال جاری با مشارکت این شرکت فرانسوی خبر داده اند. (ایرنا)

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید