«رقص پرواز» و «ارمغان تاریکی» بهترین سریال‌های جشنواره سوم جام‌جم

در سومین جشنواره تلویزیونی جام جم از ۲۵ هنرمند تقدیر شد. همچنین برترین سریال حوزه انقلاب اسلامی به مجموعه تلویزیونی “ارمغان تاریکی” تعلق گرفت و در حوزه دفاع مقدس مجموعه “رقص پرواز” به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان به عنوان بهترین اثر برگزیده معرفی شد.

اردبیل نیوز: در بخش تجلیل از هنرمندان سومین جشنواره بین المللی جام جم از علی نصیریان، مهدی فخیم زاده، آتیلا پسیانی، سیروس گرجستانی، ابوالقاسم طالبی، سالار عقیلی، پرویز شیخ طادی، حسین یاری ، مسعود بهبانی نیا، پوراندخت مهیمن ، شقایق دهقان، بهنام تشکر، هومن برق نورد، سروش صحت، محمداقبال واحدی و اکبر عبدی قدردانی شد.

کارگردانی مناسب در زمینه تولیدات الف ویژه معاونت سیما از بخش هایی بود که در جشنواره سوم مورد تقدیر قرار گرفت.

هیات داوران در این بخش از مسعود جعفری جوزانی (برای سریال تاریخی در چشم باد)، کیانوش عیاری (برای مجموعه تلویزیونی روزگار قریب)، کمال تبریزی برای مجموعه تلویزیونی شهریار (داود میرباقری برای سریال مختارنامه) و فرج الله سلحشور (برای سریال یوسف پیامبر)، یدالله صمدی برای سریال شوق پرواز، ضیاالدین دری برای سریال تاریخی کلاه پهلوی، محمدحسین لطیفی (برای سریال تاریخی نردبام آسمان)، شهرام اسدی برای سریال تاریخی شیخ بهایی و حسن فتحی (برای مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه)

بر اساس این گزارش ایسنا، هیات داوران بخش مجموعه های نمایشی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، ضمن تشکر از هدایت هاشمی برای بازی در سریال “پروانه”، جایزه این بخش را به پرویز فلاحی پور به خاطر بازی در سریال گل های گرمسیری اهدا کرد.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن نیز این جایزه مشترکا به سودابه بیضایی برای بازی در “ارمغان تاریکی” و آفرین عبیسی به خاطر بازی در سریال “رقص پرواز” اهداء شد.

جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد ضمن احترام و سپاس از مهدی هاشمی برای بازی در سریال “رقص پرواز” به آرش مجیدی به دلیل بازی در سریال “ارمغان تاریکی” تعلق گرفت.

در همین بخش جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن ضمن تحسین حضور موثر خزر معصومی در سریال “یک مشت پر عقاب” به لیلا زارع برای بازی در “ارمغان تاریکی” اهداء شد.

در بخش بهترین فیلمنامه مجموعه های نمایشی، جایزه به جلیل سامان برای فیلمنامه “ارمغان تاریکی” اهدا شد و جایزه بهترین کارگردانی به خسرو معصومی کارگردان مجموعه داستانی “بچه‌های بهشت” تعلق گرفت.

جایزه هیات داوران در بخش بهترین موسیقی متن به فردین خلعتبری برای موسیقی سریال “یک مشت پر عقاب” تعلق گرفت.

جوایز پایانی این بخش نیز ضمن تشکر از سعید نعمت اله فیلمنامه نویس و راما قویدل کارگردان مجموعه “روح الله” به خاطر خلاقیت و نگاه لطیف به معرفی و ساده و صمیمی حضرت امام خمینی (ره)؛ به دلیل نگاه توام با واقعیت و هوشمندی متعهدانه و شناخت صحیح از فضای داستان و ساخت باورپذیر به جلیل سامان برای سریال های “پروانه” و “ارمغان تاریکی” تعلق گرفت.

همچنین برای تلاش مسئولانه و هنرمندانه جهت معرفی و شناخت نقش استعماری آمریکا در سریال “یک مشت پر عقاب”، جایزه ویژه هیات داوران به بهروز خوش رزم اهداء شد.

 

ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید