رفع ارور this accessory is not supported (پیغام شارژ نشدن آیفون)

رفع ارور this accessory is not supported (پیغام شارژ نشدن آیفون)

از آمار جستجوها و بازخورد کاربران اپل اینگونه برداشت می شود که بسیاری از کاربران تلفن همراه که اختصاصا از گوشی های اپل استفاده می کنند مشکلات متعددی دارند. یکی از این مشکلات رایج مشکل شارژ نشدن گوشی و مشاهده خطای this accessory is not supported در هنگام شارژ یا انتقال دیتا است.

شاید جالب باشد که بدانید من خودم بابت این خطا تاکنون چندین شارژر عوض کردم و با توجه به هزینه بالای شارژر ها از این بابت بسیار دلخورم. البته لازم است بدانید که استفاده از کابل های متفرقه و غیر اصل عامل اصلی این خطاهاست، ولی چه باید کرد که در ایران کابل شارژ اصل یا بسیار گران است یا تقلبی !

رفع ارور this accessory is not supported by this iphone

کابل شارژ/لایتنیگ را دوباره جا بزنید

اگر کابل شارژری را به دستگاه خود وصل کردید و روی نوار وضعیت علامت متصل بودن دستگاه به برق نیامد، سعی کنید کابل را دربیاورید و دوباره جا بزنید. این به خاطر این است که گاهی اوقات اتصالات الکتریکی روی کابل شارژ در طول زمان پوسیده می شود و به سادگی نمی توانند با اتصال دهنده روی گوشی شما چفت شوند.

آشغال و گرد و خاک پورت شارژ گوشی خود را تمیز کنید

پورت شارژ آیفون یا آیپد شما ممکن است پر از پرز و گرد وخاک باشد که این از اتصال صحیح کابل شارژ به پورت شارژ جلوگیری می کند.

 

آشغال و گرد و خاک پورت شارژ گوشی خود را تمیز کنید

سعی کنید که گرد و پرزهای درون پورت شارژ دستگاه خود را با یک خلال پلاستیکی یا چوبی(غیر رسانا) تمیز کنید چرا که اگر از هر گونه شیء فلزی برای این کار استفاده کنید ممکن است موجب آسیب الکترونیکی در صورت تخلیه الکتریکی یا استاتیک شود.

گوشی را در حالت هواپیما (Airplane Mode) قرار دهید

این راه حل در بیشترین گوشی ها جواب داده و معمولا اکثر کاربران با این روش جواب گرفته اند.

گوشی را در حالت هواپیما (Airplane Mode) قرار دهید

برای رفع پیغام this accessory is not supported در هنگام شارژ در این روش می توانید ابتدا وارد تنظیمات شده و گزینه ی Airplane Mode را فعال کنید.

گوشی را خاموش کنید !

شاید باورتان نشود ولی یکی از کابل های من تنها در زمان خاموش بودن گوشی عمل کرده و گوشی را شارژ می کند. در این حالت ابتدا گوشی را خاموش کنید و سپس شارژر را وصل نمایید. به یاد داشته باشید اگر شارژر را خارج کنید و مجدد نصب کنید گوشی شما بلافاصله به صورت خودکار روشن خواهد شد. و احتمالا عملیات شارژ گوشی قطع شده و پیغام this accessory is not supported ظاهر خواهد شد.

جالب است بدانید این کابل برای انتقال دیتا همچنان مفید است و می توانید از آن استفاده کنید.

پریز برق نامناسب

اگر در حال شارژ کردن با یک پریز برق هستید، ممکن است آن جریان برق کافی فراهم نکند. اگر در حال شارژ کردن با یک پورت USB بر روی کامپیوتر خود هستید نیز همین اتفاق ممکن است رخ بدهد. سعی کنید پریز یا پورت usb دیگری را امتحان کنید.

از یک آداپتور شارژ وات بالاتر استفاده کنید

این مخصوصا در مورد گوشی های آیفون ۶ پلاس، آیفون ۶ اس پلاس و تبلت های آیپد صدق می کند. اما استفاده از آداپتور شارژ با وات پایین مانند همان هایی که با گوشی های آیفون کوچکتر عرضه می شود برای شارژ کردن باتری دستگاه های بزرگ تر به طول کشیدن زمان شارژ می انجامد. از آداپتور شارژ وات بالاتر مانند نسخه ۱۰ واتی که با بسیاری از آیپدها عرضه می شود استفاده کنید. کابل دستگاه ها برای شارژ سریع تر از قدرت بیشتر این آداپتورها بهره می گیرند تا سریع تر شارژ کنند.

از یک پورت USB متفاوت استفاده کنید

در برخی از کامپیوترها، بعضی از پورت های USB قادرند برق بیشتری نسبت به بقیه ارائه دهند. همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم، گوشی های آیفون ۶ Plus، ۶s plus و آیپدها به خاطر ظرفیت باتری بالای شان توانایی شارژ سریعتر دارند و آخرین مدل های MacBook اپل خروجی های با قدرت برق بالاتر را پشتیبانی می کند تا به شارژ سریع تر کمک کند اما همه کامپیوترها این طور نیستند؛ پس این مورد را در نظر بگیرید.

فورس ریستارت دستگاه

در برخی شرایط دیده شده که فورس ریستارت (Force Restart) دستگاه منجر به رفع مشکل شارژ نشدن گوشی شده است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که شما هم به این مسئله به عنوان یکی از راه حل های خود نگاه کنید.

 

فورس ریستارت دستگاه

برای فورس ریستارت عموما باید از دکمه‌های تنظیم صدا (Volume) و پاور (Power) استفاده شود، اما نحوه انجام فورس ریستارت در برخی گوشی های آیفون کمی متفاوت باشد. شما برای ریست گوشی های قدیمی تر از iphone 7 باید از دکمه های پاور (Power) و (Home) استفاده کنید.

بررسی آسیب دیدگی کابل شارژ

یک کابل شارژ خراب ممکن است منجر به شارژ کندتر شود. مقادیر مشخصی از فلز رسانا درون یک کابل شارژ وجود دارد و موقعی که هر بخش از آن فلز پوسیده شود، بازده حجم کاهش می یابد و مقدار الکتریسیته ای که می تواند از طریق سیم جریان پیدا کند کاهش می یابد که منجر می شود برق کمتری به دستگاه وصل شده برسد.

روش های عجیب دیگر برای رفع ارور this accessory is not supported

برای رفع ارور this accessory is not supported و شارژ نشدن گوشی آیفون راه های عجیب دیگری هم هست که شاید خیلی علمی نباشد اما بهتر است امتحان کنید.

  • پورت شارژر را با دستمال مرطوب پاک کرده و سپس امتحان کنید. تمیز کردن پورت ها با الکل هم مفیدتر است.
  • پورت را در هر دو جهت تست کنید. شاید با خود می گویید که هر دو جهت مشابه است و این کار عقلانی نیست ولی بدانید که این عمل بارها برای من جواب داده 🙂
  • یکی از عجیب ترین روش ها برای خودم این روش بود. من شارژر را به پریز می زدم و سپس گوشی را می کشیدم تا جایی که اندازه کابل اجازه می داد آن را روی میز خودم می گذاشتم اما یکبار اتفاقی گوشی را به پریز و شارژر نزدیک کردم و بعد 🙂
  • حالا این پیشنهاد را برای شما دارم، گوشی را به شارژ نزدیک تر کنید و سعی کنید فاصله گوشی و شارژر کم باشد. (این موضوع ربطی به اندازه کابل شارژ شما ندارد !)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید