رضایی: طبیعت‌گردی در دامنه سبلان از برجستگی‌های استان اردبیل است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: توریسم و طبیعت‌گردی در دامنه سبلان از برجستگی‌های استان اردبیل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،”محسن رضایی” در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل گفت : توریسم و طبیعت‌گردی آن در دامنه سبلان از برجستگی‌های استان اردبیل است که این استان را در کنار آثار قدیمی و تاریخی، جاذبه‌های متنوع و وقوع حوادث تمدنی بی‌شمار شاخص و برجسته کرده است.

وی با اشاره به مزیت استان اردبیل در حوزه تجارت، گفت: از طریق تجارت در اردبیل می‌توانیم میلیارد‌ها دلار از طریق تجارت وارد کشور و استان کنیم تا کمبودهای اعتباری حوزه نفت جبران شود.

رضایی ضعف در این حوزه را عدم تبلیغ و اطلاع‌رسانی برای جذب جهانگردان خارجی با معرفی مطلوب‌ترین آثار تاریخی و گردشگری توصیف کرد و افزود: در صورت حل این مشکل صنعت گردشگری می‌تواند رونق مضاعفی بگیرد و در کنار آن ضعف بازاریابی توریسم نیز برطرف شود.

وی درادامه به سند ۱۴۰۴ اشاره کرد و گفت: این سند بعد از قانون اساسی مهم‌ترین سند مکتوب کشور است و مبنای برنامه‌ریزی پنج ساله نیز بر همین اساس صورت گرفته که در آن راه رسیدن به جامعه امید‌بخش پیش‌بینی شده است.

او خاطرنشان کرد: با گذشت هفت سال از ابلاغ این سند چه دولت و چه مجلس در رسیدن به نکات مطلوب این سند موفقیتی شایسته نداشته‌اند و شاهد عقب‌ماندگی‌ها در این زمینه بودیم.

رضایی محور سوم توسعه اردبیل را کشاورزی دانست و اضافه کرد: اردبیل از قطب‌های کشاورزی کشور است و در تولید بسیاری از محصولات و اشتغال فراوان در این زمینه مزیت بی‌نظیر دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، خاطرنشان کرد: بنده پیشنهاد پرداخت یارانه به کشاورزان در هشت محور را ارائه دادم که شامل مکانیزه کردن بخش کشاورزی تا حوزه پژوهش و تحقیق و بیمه محصولات کشاورزی است.

رضایی ادامه داد: ما اگر بتوانیم در خرید بذر و استفاده از تکنولوژی‌های نوین یارانه به کشاورز بدهیم قطعاً تولید در این بخش افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: اگر کشاورز ما با قیمت مناسب محصول خود را به ویژه محصول استراتژیک گندم‌اش را بفروشد قطعاً ما در رسیدن به مرز خودکفایی موفق خواهیم بود که پیشنهاد می‌کنیم قیمت گندم برای سال آینده کمتر از ۸۰۰ تومان نرخ‌گذاری نشود.

او با بیان اینکه کشاورز ما باید در تولید‌ش از سر مزرعه تا فروش سهامدار سود باشد تا بتواند از سود نهایی حاصل از آن استفاده کند، گفت: این ظلم مضاعف است که کشاورز ما محصولش را با قیمت نازل سر مزرعه بفروشد و با قیمتی گزاف همین محصول به دست مصرف‌کننده برسد در حالی که سود حاصل از این مراحل باید به جیب خود کشاورز برود.

رضایی در پایان سخنان خود برجستگی دیگر اردبیل را برجستگی تاریخی و تمدنی آن اعلام و اظهار کرد: اردبیل باید در آینده نزدیک به پایتخت تمدن ایران تبدیل شود و جشن‌های تمدنی کشور در این سرزمین با مشارکت مردم برگزار شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید