رشد ۸۰ درصدی درآمد گمرک جلفا در ۸ ماهه جاری


به گزارش خبرنگار مهرف صادق نامدار پیش از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: در هشت ماهه نخست سالجاری درآمد عمومی گمرک رقمی بالغ بر هزار و ۲۷۲ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد رشد داشته است.


صادق نامدار با اشاره به واردات کالا ازطریق گمرک جلفا یادآور شد: در هشت ماهه اول امسال ۱۷۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۳۱۷ میلیون دلار از طریق گمرک جلفا به داخل کشور وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی هشت درصد و از نظر ریالی ۹ درصد کاهش یافته است.


وی عمده کالاهای وارداتی طی این مدت را سیگار ،ام دی اف و ماشین آلات صنعتی و مکانیکی برشمرد و افزود: این کالاها از کشورهای ترکیه و چین وارد کشور شده است.


مدیر کل گمرک جلفا افزود: طی هشت ماه نخست امسال مقدار ۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش ۵۲ میلیون دلار از طریق  گمرک جلفا به خارج از کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ورزنی ۱۳ و از نظر ریالی ۲۰ درصد کاهش نشان می دهد.


وی افزود: عمده کالاهای صادراتی طی این مدت مصالح ساختمانی ، محصولات کشاورزی و مصنوعات پلاستیکی است که به کشورهای ارمنستان و آذربایجان صادر شده است.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید