رسالت قرآن ساختن جامعه سالم است

امام جمعه شهرستان کوثر گفت:‌ رسالت اصلی قرآن کریم ساختن جامعه سالم است که انتظار می‌رود در این مسیر ارزش‌ها تجلی واقعی پیدا کند.

اردبیل نیوز: حجت‌الاسلام لطف‌الله عبداللهی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: هویت و اصالتی که قرآن برای تبیین و تشریح در جامعه اسلامی از آن سخن به میان می‌آورد حقیقت ناب و پاکی است که بشریت را سیراب کرده و زمینه یک تحول روحی، روانی و اجتماعی را به وجود می‌آورد.

وی ضرورت شکل‌گیری کانون‌های فرهنگی، قرآنی برای اصلاح جامعه از برخی پلشتی‌ها را اعلام کرد و افزود: برخی‌ها احساس می‌کنند که قرآن تنها برای فصل و مناسبتی خاص به نبی مکرم اسلام نازل شده و باید از این کتاب در چنین فضاهایی استفاده کنند در حالی که وارد شدن قرآن به زندگی بشر می‌تواند سعادت واقعی را برای او رقم بزند.

عبداللهی تصریح کرد: نور قرآن عظمتی دارد که بسیاری از دشمنان اسلام و حقیقت قرآن از آن در هراس و نگرانی هستند چرا که اگر زندگی اجتماعی بر مبنای قرآن شکل بگیرد بسیاری از کج‌روی‌ها و ناملایمتی‌ها از بین می‌رود.

امام جمعه کوثر در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: در حقیقت امروز نور قرآن بسیاری از منحرفان را از خط و سیر واقعی به بیراهه کشانده و آنها تحمل بهره‌گیری از کلام و سخنان ارزشی و الهی را ندارند و به همین دلیل با حربه‌های گوناگون سعی می‌کنند این کتاب و اصالت آن را زیر سئوال ببرند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر اضافه کرد: دشمنان نیز در یک توطئه خزنده و نرم سعی می‌کنند تمام اصالت ارزشی و قرآنی را در جامعه به بی‌ارزشی تبدیل کرده و از این طریق بتوانند به جایگاه و پایگاه اصیل قرآنی و دینی ضربه وارد کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه این جلسه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز از راه‌اندازی کمیته توسعه فعالیت‌های قرآنی در اردبیل خبر داد و گفت:‌ آنچه که در این باب یک اصل و حقیقت واقعی به شمار می‌رود دینداری و تکیه بر ارزش‌هایی است که کمتر کسی احساس می‌کند جایگاه و پایگاه آن زیر سئوال برود.

منصور شرفی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران در رسیدن به اهداف خود با تکیه بر قرآن و اهل بیت توانسته است بخش عظیمی از هدف‌گذاری‌ها را به سرمنزل مقصود برساند، افزود: ما با تکیه بر مبانی قرآن و ارزش‌های آن می‌توانیم رو به جلو حرکت کنیم.

همچنین مدیر اتحادیه مؤسسات و مراکز قرآنی استان اردبیل نیز از صدور گواهی بیمه ویژه مدیران و مربیان قرآنی خبر داد.

نهضت حورزاده تصریح کرد:‌ ایجاد امکانات لازم برای مدیران مؤسسات و مربیان قرآنی و بهره‌مندی بیشتر از این افراد از خدمات بیمه‌ای جز هدف‌گذاری‌های اصلی این طرح است.

وی با اعلام اینکه ۲۹ نفر از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شدند، خاطر نشان کرد: گواهی بیمه این افراد از مرکز صادر و تحویل مربیان و مدیران مؤسسات قرآنی شده است.

حورزاده اضافه کرد: براساس هماهنگی‌ها با دارالقرآن تبلیغات اسلامی اردبیل مرحله دوم این طرح با ارسال مدارک مربیان فعال قرآنی و مدیران مؤسسات مرتبط اجرا می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید