رایزنی‌های آمریکا درباره شوهرعمه رهبر کره شمالی


یک مقام کاخ سفید تاکید کرد، آمریکا در حال رایزنی و مذاکره با متحدان آسیایی خود در خصوص گزارش های منتشر شده مربوط به اعدام یکی از اقوام رهبر کره شمالی است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز؛ آمریکا در حالی رایزنی خود با کشورهای هم پیمان آسیایی را آغاز کرده که کره شمالی امروز جمعه اعلام کرد، جانگ سونگ تائک شوهر عمه رهبر این کشور و مرد شماره دوی کره شمالی به جرم خیانت اعدام شده است. بر اساس این گزارش شوهر عمه رهبر کره شمالی در یک دادگاه ویژه نظامی به خاطر خیانت به کشور گناهکار شناخته و اعدام شده است.
پاتریک ونترل سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد، اگر این مساله تایید شود، نمونه دیگری از خشونت شدید رژیم کره شمالی خواهد بود.وی تصریح کرد، ما به دقت تحولات کره شمالی را پیگیری و دنبال می کنیم و با هم پیمانان و شرکای خود در منطقه در حال رایزنی هستیم.
دستگاه اطلاعاتی کرده جنوبی نیز هفته گذشته خبر استعفای یکی از نزدیکان رهبر کره شمالی و نیز اعدام دو تن از مشاوران نزدیک به وی را اعلام کرده بود.جانگ سونگ تائک که با خواهر کیم جانگ ایل رهبر سابق کرده شمالی ازدواج کرده بود، از سال ۲۰۱۱ معاون کمیسیون دفاع ملی، بالا‌ترین نهاد نظامی کره شمالی شده بود.

۵۲۵۲


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید