راه‌اندازی کارخانه پرلیت در کوثر

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ با پیگیری‌های انجام شده مجتمع فرآوری پرلیت و محصولات جانبی در شهرستان کوثر راه‌اندازی می‌شود.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس، جلیل جعفری‌بنه خلخال عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات صنعتی و معدنی شهرستان کوثر اظهار داشت: این مجتمع فرآوری پرلیت و محصولات جانبی آن با سرمایه‌گذاری بیش از ۴ میلیارد تومان زمینه اشتغال مستقیم بیش از ۳۰ نفر را فراهم می‌آورد.

وی تصریح کرد: علاوه بر فرآوری پرلیت و تولید خام آن کوره‌ای برای پخت این ماده معدنی و محصولات و بلوک پیش ساخته سبک که در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد دارد، تولید می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل خاطرنشان کرد: این مجموعه فرآوری و تولیدی در شهرستان کوثر و با هدف فرآوری محصولات معدنی پرلیت آقامیرلو در روستای گنجگاه احداث می‌شود.

جعفری‌بنه با یادآوری اینکه جنوب استان از استعداد و توانمندی خاصی در بهره‌برداری از این معدن برخوردار است، اضافه کرد: امیدواریم با یک اقدام شایسته و مناسب زمینه مساعدی برای بهره‌برداری از معادن بکر و دست نخورده این منطقه فراهم شود.

وی توسعه جنوب استان را منوط به فعالیت در حوزه‌های صنعتی، معدنی و همچنین کشاورزی اعلام کرد و ادامه داد: جنوب استان گنجینه ارزشمند از معادنی است که بخش عظیمی از آن تاکنون به مرحله بهره‌برداری و فرآوری نرسیده است.

توافق نهایی برای احداث تونل ارتباطی خلخال به گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود بحث احداث تونل ارتباطی خلخال به گیلان را یادآور شد و بیان کرد:‌ با توجه به اینکه احداث این تونل از مسیر روستای خمس می‌گذرد با توجه به مطالعات انجام شده و شیب تند و نامناسبی که این مکان دارد، احداث آن امکان‌پذیر نمی‌باشد.

جعفری‌بنه یادآور شد: به همین دلیل پیگیری‌های لازم برای مطالعه احداث تونل از مسیر الماس به گیلان انجام شده و مطالعات لازم نیز در حال نهایی شدن است.

وی احداث یک دهنه تونل در این مسیر را با شیب کمتری که خواهد داشت، ضروری اعلام کرد و گفت: طول این تونل حدود ۲ هزار و ۴۰۰ متر می‌باشد که امیدواریم با اتمام فاز مطالعاتی آن عملیات اجرایی نیز در اسرع وقت شروع شود.

این نماینده مجلس افزود: قسمت اعظمی از مشکلات موجود در گردنه برفگیر اسالم که در زمستان تردد مسافران و وسایل نقلیه را با مشکل مواجه می‌سازد با احداث این تونل برطرف می‌شود.

جعفری‌بنه اظهار امیدواری کرد به سرعت زمینه‌ای فراهم آید تا یک روند مطلوب توسعه راه‌های جنوبی استان را شاهد باشیم.

6 دیدگاه‌ها

  1. واقعا تا کی باید منتظر باشیم تا این کارخونه ها را اندازی بشن ما که تا حالا با امید زنده بودیم اینم روش

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید